Z doświadczenia wynika, że nie ma znaczenia to, jak bardzo jesteśmy ostrożni - nasz telefon w końcu i tak kiedyś nam upadnie. Z tego też względu dobrze będzie wyposażyć się odpowiednio wcześnie w dobry case, który zapewni nam zadowalający poziom bezpieczeństwa, a do tego będziemy mogli zaprojektować jego wygląd w dowolny sposób. Doradzamy, jak wybrać case, który odmłodzi twój telefon.

Jak chronić swój telefon?

Jednym z najczęstszych powodów naprawy uszkodzonych telefonów jest zniszczona szybka. Osobiście nie doświadczyłem jeszcze czegoś takiego, ale znam wiele osób, które niestety stłukły szybkę swojego telefonu i żałują, że nie zabezpieczyły go odpowiednio wcześnie. Szybki są dość mocno narażone na zniszczenie głównie wtedy, gdy telefon upada na jeden z rogów - to sprawia, że siła uderzenia jest bardziej skoncentrowana. Można oczywiście jednak temu zaradzić i w tym celu producenci wykorzystują najczęściej materiał wykonany z sylikonu lub gumy. Oprócz uszkodzeń wynikających z upadku, dość często dochodzi również do zalania telefonu. Mimo, że telefon rzadziej ulega uszkodzeniu w ten sposób, zabezpieczenie go przed potencjalnym zalaniem podczas przebywania w pobliżu wody wydaje się wręcz koniecznością.

Gdy już podejmiemy decyzję o poziomie bezpieczeństwa, jaki sobie chcemy zapewnić, do wyboru będziemy mieć wersje standardową, slim oraz grubsze case'y. Te ostatnie przysłużą nam się w bardziej ekstremalnych warunkach, gdzie telefon byłby szczególnie narażony na uszkodzenie. Slim case z kolei to świetny wybór dla osób, które nie narażają telefonu na uszkodzenia i chcą postawić na elegancki wygląd. Połączeniem tych dwóch światów jest standardowy case na telefon, który łączy przeważnie estetyczny wygląd z dobrą amortyzacją uderzenia. Konkretne modele godne uwagi możecie znaleźć chociażby na caseroom.pl.

Twój własny design

Decydując się na zakup case'u na telefon możemy zdecydować się na oferowany przez producenta wzór lub pozwolić sobie na umieszczenie na nim własnej grafiki lub zdjęcia. To świetny sposób na sprezentowanie sobie ładnie wyglądającego pokrowca, który uprzyjemni nam dodatkowo każdy kolejny dzień. Osobiście sam zdecydowałem się na takie rozwiązanie i nie żałuję, gdyż wzór umieszczony na mojej obudowie prezentuje się naprawdę dobrze. Zanim wybierzemy jednak konkretny model, pamiętajmy, aby wybierać sklepy, które oferują takie rozwiązanie, ponieważ nie wszędzie znajdziemy taką opcję.

Słowem końca

Dobry case na telefon to połączenie funkcjonalności z estetyką. Dlatego też pamiętajmy o to, aby zabezpieczyć go przed uszkodzeniami w jak najlepszy sposób. To oczywiście zależeć będzie także od preferencji i sytuacji w jakiej się znajdziemy. Nie zawsze będziemy potrzebować wodoszczelności czy wysokiej amortyzacji uderzeń, ale gdy już będziemy mieli potencjalnie znaleźć się w sytuacji tego wymagającej, warto będzie przejrzeć oferty sklepów z case'ami w poszukiwaniu odpowiedniego modelu. Przy tym wszystkim nie musimy także rezygnować z wyglądu, gdyż oferowane przez sklepy produkty są bardzo przystępne, a często będziemy mogli także skorzystać z własnego wzoru lub zdjęcia.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku