Jest rok 1999, a od 9 lat mamy w Polsce internet. Powstają pierwsze portale informacyjne, rozmawiamy przez komunikatory, a 1 kwietnia powstaje pierwsza księgarnia internetowa, co jest początkiem nowych nawyków zakupowych, bez których dziś nie wyobrażamy sobie życia. Jest rok 2019, a w Polsce działa już ponad 30 tysięcy sklepów internetowych, w których znajdziemy dosłownie wszystko. Dziś możemy nawet zamówić artykuły spożywcze z dostawą do domu. Możemy zapomnieć o mozolnym staniu w kolejkach do kasy, czy w korkach w drodze do supermarketów.

Zakupy online sięgają każdej dziedziny życia. Kupujemy książki, ubrania i elektronikę. Remontujemy mieszkania bez uciążliwego jeżdżenia po marketach budowlanych. Meblujemy domy bez wychodzenia z domu dzięki internetowym sklepom meblowym.

Jak remontujemy mieszkanie, czyli jak Polacy kupują meble przez internet?

Aż 93 proc. Polaków w ciągu ostatnich 6 miesięcy dokonało zakupów online przynajmniej raz, jak wynika z raportu SW Resarch przeprowadzanych dla Trusted Shops.

Za to z badań TNS‌ wynika, że aż 26 proc. Polaków kupuje meble i dekoracje w sklepach online. Respondenci deklarują również, że do 2030 roku aż 37 proc. będzie kupować meble online. Za raportu wynika również, że najchętniej kupujemy kanapy, narożniki, szafy i łóżka.

Dorosłe pokolenie Milenium, czyli urodzone po 2000 roku, które za kilka lat będzie urządzać swoje pierwsze mieszkania, znajdzie wymarzone modele w sklepach online. Pokolenie te urodzone w dobie internetu i niewyobrażające sobie życia offline i preferować będzie zakupy bez wychodzenia z domu.

Zalety zakupów mebli w sklepie internetowym:

- szeroka oferta mebli daje nam wgląd do modeli, które sklepy stacjonarne nie są w stanie pomieścić. Za jednym kliknięciem widzimy specyfikację produktu, wymiary i materiały, z jakich został wykonany.

- szybkie porównanie cen to przede wszystkim oszczędność czasu. Nie musisz jeździć od sklepu do sklepu, brać urlopu w pracy i tracić pieniądze na paliwo, by dowiedzieć się, gdzie jest taniej.

- niższe ceny w internetowych sklepach meblowych znajdziesz meble w niższych cenach, co wynika z dużej konkurencji, jaka panuje w internecie.

- szybka dostawa - sklepy online stają na głowie, by jak najszybciej dostarczyć meble do klienta. W dobie nieograniczonego dostępu do konkurencji zależy nam na szybkiej dostawie zamówionych artykułów.

- bezpieczeństwo zakupów i płatności - szybkie płatności online są bezpieczne dzięki platformom płatniczym, które oferują szeroki wachlarz przelewów elektronicznych. Sklepy online oferują również raty i płatność podczas dostawy.

- zwrot towaru do 14 dni daje nam możliwość przetestowania mebli i gwarancję, że zakup, który nie spełnia naszych oczekiwań, możemy zwrócić.

- wysyłka bezpłatnych próbek - meblowe sklepy internetowe tj. sweethomeshop.pl oferują bezpłatne próbki tkanin, dzięki czemu jeszcze na etapie wyboru mebli przekonamy się na własne oczy, jak dana tkanina wygląda i czy kolor odpowiada naszym oczekiwaniom.

- rabaty na pierwsze zakupy to częsta praktyka podczas zakupów online, co nie jest praktykowane w sklepach stacjonarnych.

Rozwój meblowych sklepów internetowych stawia na wygodę klientów. Dziś zakupy możemy zrobić nawet przez Smartfona, w każdym miejscu i czasie. Wygoda i oszczędność czasu daje ogromne pole do popisu podczas urządzania mieszkania.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

balony z helem

Wersja do druku