Kosmetyki naturalne, ekologiczne czy organiczne? Gdzie stawiamy przecinek, a gdzie znak równości? Czy możemy żonglować tymi terminami i stosować je zamiennie?

Certyfikowana jakość

Kosmetyki ekologiczne są kosmetykami naturalnymi, które zostały przebadane i posiadają niezbędną dokumentację oraz odpowiednie certyfikaty dla surowców w nich zastosowanych. Nie ma tu miejsca na składniki niedozwolone, jak na przykład glikol etylenowy, parafina, kolagen, sztuczne barwniki i wiele konserwantów. To dość restrykcyjny rynek poddany kontroli. Co ciekawe: przy hodowli roślin używanych w produkcji kosmetyków ekologicznych sprawdza się również skład chemiczny gleby, na której będą one rosły. Certyfikowane muszą być również nawozy i środki ochrony tychże roślin.

Ekologiczni pionierzy w Polsce

Pierwszą w Polsce ekologiczną marką kosmetyków było Laboratorium FEMI. Zdrowie i uroda wielu klientek powierzona ponad dwadzieścia osiem lat temu w fachowe ręce gdańskiej firmy ma się w najlepszej kondycji. A co równie cenne, nadal pozostają w zaufaniu do ich działań i produktów. Jest to rekomendacja na miarę certyfikatów. W femicznym pojęciu ekologia jest synergią tradycji z nowoczesnością. Firma laboratorium posiada nie tylko w nazwie. Farmaceutyczne doświadczenie założycielki, Hanny Łopuchow, pozwala na tworzenie produktów kompletnych, bezpiecznych i skutecznych. Receptury natomiast są kompilacją pasji, wiedzy i przede wszystkim precyzji doboru ekologicznych składników. Świadomość dobra organicznego eliminuje chemiczne konserwanty i nieaktywne, tanie zamienniki. Może wybrzmiewać to jak przechwałki. Jednak etykiety kosmetyków ekologicznych Laboratorium FEMI rozwijają hasła w rzetelną listę INCI bogatą w roślinne potencjały.

Świadomość etykiet

Zdecydowana większość klientek FEMI to kobiety świadome swoich wyborów i nie przez przypadek dotarły do owoców pracy laboratorium. Wiele z nich oddało swoją skórę w ręce FEMI z zaufania do jakości, pewności ekologicznych składów. Tutaj spełniane są potrzeby najbardziej wymagającej cery. Receptury komponowane są wnikliwie, by każdy składnik odżywiał jak najgłębiej skórę. Z taką bazą wzmocnienia od środka piękno skóry emanuje trwałym efektem na zewnątrz.

Składniki INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients) to nie żadna enigma do rozwikłania (może jedynie problematyczna bywać łacina), a wszystkie składniki znajdujące się w kosmetyku. Kolejność jest kluczowa w tym zapisie, ponieważ świadczy o procentowej zawartości danego składnika w produkcie. Posłużmy się przykładem. Woda (AQUA) występująca jako numer jeden oznacza, że dany kosmetyk składa się z większości z wody. W Laboratorium FEMI zamiast niej stosowana jest drogocenna woda różana. A jej pochodzenie jest równie wyjątkowe. Uprawiana jest na ekologicznej plantacji róży damasceńskiej, jednej z najstarszych i najbardziej tradycyjnych.

Ekologia weryfikowana

Laboratorium FEMI produkuje ekologiczne kosmetyki, których z czystym sumieniem mogą używać wegetarianie i weganie. Są wytwarzane zgodnie z Systemem Dobrych Praktyk Produkcyjnych GMP (Good Manufacturing Practice). Cały szereg badań oraz wymogów, które musi spełnić laboratorium, gwarantuje najwyższy standard, a także świadczy o pomyślnie zdawanych kontrolach jakości. By produkować ekologiczne produkty, trzeba wykazać się odpowiednim emblematem i szczerością. FEMI korzysta z surowców wyłącznie sprawdzonych oraz wyselekcjonowanych. To, co najlepsze, mamy z natury.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Najnowsze kosmetyki
Kosmetyki bezglutenowe

Wersja do druku