Bezglutenowa dieta, produkty bez glutenu, kosmetyki gluten free, te hasła coraz częściej pojawiają się przed naszymi oczami w sklepach, restauracjach, w Internecie. Dziś zajmiemy się jednak nie branżą gastronomiczną, a przemysłem kosmetycznym w kontekście unikania glutenu. Czy warto inwestować w ten typ produktów? Czy kosmetyki bezglutenowe są tak samo skuteczne jak ich odpowiedniki z glutenem w składzie? Odpowiadamy!


Kosmetyki bezglutenowe a bezpieczeństwo

Osoby, które cierpią z powodu nietolerancji glutenu, doskonale wiedzą, jak przykre bywają dolegliwości i objawy celiakii. Należą do nich przede wszystkim: problemy z układem trawiennym, uporczywe wzdęcia, bóle głowy, afty i wrzodziejące zmiany w obrębie jamy ustnej, spadek nastroju, depresja. Tych poważnych kłopotów zdrowotnych i schorzeń można uniknąć, decydując się na produkty bez glutenu, w tym na kosmetyki bezglutenowe. Na rynku znaleźć można jeszcze niewiele marek, które oferują bezpieczne dla osób nietolerujących gluten, preparaty. Jednak nie jest to niemożliwie. Najlepsze marki coraz częściej mają w swym asortymencie wysokiej jakości kosmetyki bezglutenowe.  

Kosmetyki bezglutenowe a skuteczność

Skuteczność kosmetyków bezglutenowych jest taka sama jak kosmetyków z glutenem i nie ma w tym przypadku powodu do niepokoju czy obaw. Znane marki oferują produkty z linii gluten free, które są nie tylko bezpieczne dla osób z celiakią, ale także skutecznie działają na różne problemy skórne, np. nadmierne przesuszenie, odwodnienie, zaczerwienienie itp. Przeczytaj też jak dbać o cerę wrazliwą.

 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku