Koniec szkoły to dla wielu dzieci powód do radości — w końcu mają upragnioną przerwę od lekcji, zadań domowych czy też wczesnych pobudek. Oczywiście z drugiej strony stoją rodzice, którzy muszą zapełnić czas dziecku, aby te nie spędziły całych wakacji siedząc przed komputerem. Jest to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli jesteśmy aktywni zawodowo i nie możemy poświęcić całych wakacji na opiekę nad dziećmi. Niezależnie od tego, czy musisz pracować, czy też masz czas — przygotowaliśmy gotowe pomysły na organizację dziecku aktywnej letniej przerwy w nauce. Noclegi w Zakopanem w tradycyjnej chacie

Nauka samodzielności

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko spędziło fajny czas na łonie natury, w towarzystwie rówieśników, koniecznie zapisz go na obóz harcerski. Oczywiście nie musi być harcerzem, żeby uczestniczyć w tego typu wyjeździe. Co prawda cała otoczka jest w tym stylu — duże wojskowe namioty, kuchnia polowa, podział obowiązków i apele. Ale nie jest to tylko, jakby się wydawało, harcerska dyscyplina. Takie obozy są organizowane często w nadmorskich lasach — a więc miejsca do zabawy jest bez liku. W programie obozu znajdą się podchody, zabawy na terenie, codzienne wyjścia nad morze, ogniska, śpiewy, konkursy. Twoje dziecko z pewnością nie będzie się nudzić.

Wycieczki i kolonie w hotelach

Ten rodzaj wakacji na pewno zainteresuje rodziców dzieci, które nie są skore do przebywania na łonie natury. Wybierz interesujący Cię kierunek w Polsce, sprawdź dokładnie organizatora oraz kadrę, która będzie opiekować się Twoją pociechą na wakacjach. Na takim wyjeździe dziecko będzie miało zarówno czas na rozrywkę w postaci gier, zabaw, jak i leżenie na plaży lub basenie. Jedyne czego będzie potrzebować na takim wyjeździe to ubrania, trochę kieszonkowych oraz krem do opalania.

Półkolonie

Jeżeli nasze dziecko nie jest jeszcze gotowe, aby pojechać na wakacje samemu, zawsze możesz zdecydować się na półkolonie — trwają kilka godzin, po czym nasza pociecha wraca do domu na resztę dnia. Jest to idealne rozwiązanie dla pracujących rodziców, którzy nie mają możliwości zaopiekowania się małym człowiekiem w ciągu dnia. Półkolonie przeważnie nie są dużym obciążeniem dla domowego budżetu, dlatego też możesz z nich skorzystać przez większość wakacji.

Wyjazdy we własnym zakresie

Jeżeli dysponujesz czasem, aby spędzić wakacje z dzieckiem, znajdź interesujące miejsca do zwiedzania. Nie muszą być w dalekiej odległości. Jedną z takich atrakcji może być ścieżka w chmurach po Czeskiej stronie Karkonoszy albo wypad nad jezioro. Jeżeli ogranicza Cię brak transportu, zawsze możesz skorzystać z oferty miejskich kąpielisk lub festynów organizowanych w parkach.

Wakacje

Ostatnią, ale nie najgorszą propozycją, jest po prostu spędzenie tego czasu w pobliżu miejsca zamieszkania. Twoje dziecko na pewno ma zainteresowania, które może rozwijać w zaciszu domowym lub na dworze z rówieśnikami. Ostatnimi czasy bardzo popularne są hulajnogi, może Twoje pociechy również ją polubią? A jeżeli nie, zawsze pozostają ponadczasowe rowery, na których możecie całą rodziną pojechać do parku, na boisko lub plac zabaw.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Obrazki do kolorowania

Wersja do druku