Podpowiadamy - co ubierać aby wyglądać elegancko i stylowo ale nie przesadzić? To wbrew pozorom nie jest łatwe pytanie, bo trudno zdefiniować co tak naprawdę oznacza przesada w ubiorze. Jedna osoba założy spódnicę w zwierzęcy print i będzie wyglądać wulgarnie, inna zestawi ją tak umiejętnie, że będzie wyglądać bardzo stylowo.

Jeśli natomiast chodzi o elegancję warto kierować się zasadami dress codu i unikać epatowania dużymi logotypami czy mocnym makijażem. Dopiero potem możemy uzupełniać tak skompletowaną garderobę o bardziej oryginalne, pasujące do naszego stylu dodatki. Bardzo dobrym pomysłem jest też obserwowanie stylu osób publicznych np. artystów czy polityków współpracujących ze specjalistami ds wizerunku.

Co znaczy zasada less is more?

Less is more znaczy dosłownie mniej znaczy więcej. Jest często kluczem do pozytywnych zmian w garderobie ponieważ sugeruje wybieranie rzeczy dobrej jakości i takich, których naprawdę w danej chwili potrzebujemy. Less is more jest również odpowiedzią na zmęczenie impulsywnymi zakupami, które na dłuższą metę powodują, że paradoksalnie mając coraz więcej rzeczy w szafie, stwierdzamy, że faktycznie nie mamy w co się ubrać. 

Co powinno znaleźć się w szafie każdej kobiety/mężczyzny w 2019 roku?

To co jest zgodne z ich stylem i potrzebami. Warto mieć świadomość, że posiadanie własnego stylu nie wyklucza zainteresowania modą. Dlatego warto wybierać zawsze z aktualnych trendów tylko te, które wspomniany styl uzupełnią. Jest jednak trend, który może, a wręcz powinien przenieść do swojej szafy każdy. Mam tu na myśli tendencję, która bez wątpienia zostanie z nami na długo, czyli ekologiczne i etyczne podejście do mody i zakupów

Załącznik:
Stylistka Katarzyna Sekścinska zakupy Wrocław

Mówi się, że dodatki potrafią odmienić całą stylizację. Na jakie warto postawić w tym roku, chcąc nadal być eko?

W wyborze dodatków, a szczególnie butów, warto kierować się wygodą i jakością. Rzeczywiście mając nawet bardzo klasyczną i ponadczasową garderobę możemy ją urozmaicić dodatkami, zmieniając tym samym całą stylizację. Niezastąpione w tym przypadku będą okulary przeciwsłoneczne, buty, apaszka czy zegarek. W przypadku pań warto również uzupełnić szafę o dobrej jakości torebkę np. latem może to być wiklinowy koszyk w stylu Jane Birkin. Jeśli to możliwe warto szukać dodatków, a szczególnie torebek czy jedwabnych apaszek w sklepach vintage. Zyskamy wówczas coś oryginalnego w szafie, a przy tym pozostaniemy eko. 

Jeśli nie mamy takiej możliwości warto szukać dodatków takich jak torebki, biżuteria czy buty u polskich projektantów. Większość z nich projektuje i produkuje je lokalnie, a ceny bardzo często są niewiele wyższe niż te w popularnych sieciówkach. Bez wątpienia są to też rzeczy unikatowe i dobrej jakości.

Czy warto szukać odpowiednich dla siebie ubrań na wyprzedażach - czy obniżki w sklepach to dobry czas na radykalną zmianę w naszej szafie?

Do zakupów podczas wyprzedaży warto się wcześniej przygotować, oczywiście jeśli chcemy uniknąć sytuacji, w której kupione ubrania wylądują na dnie szafy z metkami

Przed zakupami warto zrobić przegląd szafy, samemu lub z osobistą stylistką i spisać listę rzeczy, które uzupełnią to co zdecydujemy się w garderobie zostawić. Jeśli się odpowiednio przygotujemy, shopping podczas wyprzedaży to świetny pomysł na metamorfozę stylu. Warto jednak i w tym przypadku postawić na pomoc specjalisty, tym bardziej  jeśli zbyt łatwo poddajemy się nieprzemyślanym zakupom. Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma Metka Łososiowa

Wersja do druku