Jeśli prowadzisz własny salon kosmetyczny i chcesz zarabiać więcej, warto poszerzyć ofertę usług kosmetycznych, na przykład o pedikiur czy zabiegi podologiczne. Dobrym pomysłem jest dokształcenie się na kursach – dla pedikiurzystek i podologicznym. 

Każdy salon kosmetyczny, oprócz manikiuru powinien oferować pedikiur, a dobrze, gdy można skorzystać także z zabiegów podologicznych. Wiele osób ma problemy ze stopami i wrastającymi paznokciami – wspomniane usługi cieszą się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza latem, kiedy nosi się odkryte buty.

Dlatego wszystkim osobom z wykształceniem manikiurzystki, polecamy dokształcić się w dziedzinie pedikiuru. Jest to świetny sposób na poszerzenie zakresu usług i tym samym zwiększenie zarobków. Warto ukończyć kursy – pedicure i kurs podologiczny.

Kurs jednoroczny pedikiurzystka

Kurs ten obejmuje zagadnienia takie jak: anatomia, fizjologia i biochemia stóp, podstawy dermatologii, alergologii i higieny stóp, chemia kosmetyczna preparatów do pedikiuru, zasady pielęgnacji stóp, podstawy obsługi klienta, mycie i dezynfekcja stóp, usuwanie owłosienia stóp, zabiegi pielęgnacyjne stóp, masaż stóp, usuwanie dolegliwości paznokci stóp, zdobienie, przedłużanie i rekonstruowanie paznokci stóp oraz korygowanie kształtu i skracanie paznokci stóp.

Podczas kursu słuchaczki mogą nauczyć się jak zachować higienę, by wykonywanie zabiegu było bezpieczne, jak przygotować miejsce pracy i wybrać odpowiednie narzędzia oraz jak prowadzić rozmowę z klientem.

Kurs trwa rok, a zajęcia odbywają się w trybie zaocznym. Po jego ukończeniu uzyskuje się zaświadczenie zgodne ze wzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz certyfikat szkoły. Poza pracą w swoim salonie można również zatrudnić się centrach urody, gabinetach odnowy biologicznej, ośrodkach SPA, sanatoriach itp.

Szczegółowe informacje na temat kursu pedikiurzystki można znaleźć na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/pedikiurzystka.

Kurs podologiczny

Podologia to gałąź medycyny zajmująca się zdrowiem stóp, a co za tym idzie, także ich estetycznym wyglądem. Wizyta u podologa jest potrzebna, gdy pojawiają się problemy ze stopami takie jak modzele, bolesne odciski, wrastające paznokcie, grzybica paznokci i inne zmiany dermatologiczne. W takich sytuacjach zwykły pedikiur to za mało. Warto podkreślić, że pedikiur podologiczny znacząco różni się od tego kosmetycznego. Bardzo dużo osób potrzebuje zabiegów z zakresu podologii. Kurs w tym zakresie może zatem okazać się bardzo przydatny.

Kurs podologiczny jest polecany zwłaszcza osobom, które chcą wykonywać profesję podologa i otworzyć gabinet stricte podologiczny, ale także tym, którzy chcą wzbogacić ofertę swojego salonu kosmetycznego.

Program kursu obejmuje m.in. zagadnienia takie jak: anatomia, fizjologia i biochemia stóp, podstawy dermatologii, alergologii i higieny stóp, podstawy podologii, chemia kosmetyczna preparatów podologicznych, podstawy ortopedii, podologia korekcyjna, zabiegi podologiczne, zabiegi fizjoterapeutyczne w podologii, zabiegi masażu w podologii oraz podstawy obsługi klienta. Słuchacze kursu dowiadują się wiele na temat narzędzi pracy oraz ich właściwej sterylizacji, a także dbania o higienę i bezpieczeństwo podczas wykonywania zabiegów. Ważnym punktem kursu jest nauka umiejętnej rozmowy z klientem. Dodatkowo, na kursie można nauczyć się także technik rekonstrukcji płytki paznokcia oraz pobierania materiału do badań mykologicznych.

Kurs trwa rok i odbywa się w trybie zaocznym. Po jego ukończeniu otrzymuje się zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN oraz certyfikat szkoły.

Poza prowadzeniem swojego gabinetu można zatrudnić się w gabinetach odnowy biologicznej, ośrodkach SPA, sanatoriach i gabinetach medycznych.

Szczegółowe informacje o kursie podologicznym można znaleźć na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/podologia.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Piękne kobiece stopy

Wersja do druku