Umówmy się – depilacja nie należy do naszych ulubionych zabiegów kosmetycznych. W przypadku większości z nas jest ona niczym innym jak rutynowym i niespecjalnie przyjemnym obowiązkiem. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na długotrwałe usunięcie owłosienia są depilatory. Wizja bólu, z jakim przez długi czas wiązało się korzystanie z tego rodzaju urządzeń, dla wielu osób bywała jednak odstraszająca. Czy słusznie? Sprawdzamy, jak z tym problemem radzą sobie nowoczesne depilatory dla kobiet. 

Dyskiem i pęsetą

Pierwszą rzeczą, która będzie mieć wpływ na to, czy usuwanie włosów depilatorem będzie bolesne czy też nie, jest rodzaj użytej głowicy. Zazwyczaj możemy się natknąć na 2 rodzaje depilatorów: pęsetowy i dyskowy. Sporym błędem w przypadku pań obdarzonych wrażliwą skórą jest wybieranie depilatorów wyposażonych w pęsetki. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie w tej sytuacji depilator dyskowy, który sprawdzi się w przypadku nawet bardzo cienkiej skóry.

Gładkie nogi bez wyrzeczeń – o najciekawszych funkcjonalnościach depilatorów

Liczba dostępnych na rynku depilatorów może być nieco przytłaczająca. Jeśli zależy Ci na jak najłagodniejszej depilacji, zwróć uwagę, czy dany depilator wyposażony jest w następujące funkcjonalności:

wodoodporna obudowa

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zmniejszenie odczuwanego podczas depilacji bólu jest delikatne zwilżenie skóry. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Problem ten rozwiązują wodoodporne depilatory, umożliwiające depilację podczas kąpieli czy pod prysznicem. Krople ciepłej wody znacząco minimalizują dyskomfort, z jakim czasami wiąże się usuwanie włosków przy użyciu depilatorów starszej generacji.

nakładki

Mnogość nakładek do depilacji może przyprawić o zawrót głowy. Dedykowane nakładki ułatwią Ci dokładne usunięcie niechcianych włosków, dopasowując się do specyfiki i budowy skóry poszczególnych obszarów ciała. Nieco inaczej wygląda przecież depilacja łydek czy na przykład wyjątkowo wrażliwych okolic bikini.

rolki masujące

Dzięki dołączonym do niektórych depilatorów nakładkom masującym depilacja ma szansę stać się jednym z Twoich ulubionych rytuałów kosmetycznych.

szeroka głowica

Reguła jest prosta – im szersza głowica, tym krótszy czas depilacji, a co za tym idzie – większa skuteczność w wyrywaniu włosków. Tego rodzaju głowicę znaleźć można między innymi w popularnym modelu Silk-épil SE 9 SensoSmart™ Brauna (porównaj ceny poszczególnych depilatorów).

możliwość regulacji prędkości

Możliwość regulacji prędkości pozwoli Ci dopasować tempo golenia do swoich aktualnych potrzeb. Jeśli poczujesz, że dana prędkość jest dla Ciebie w jakiś sposób niekomfortowa, wystarczy, że ją zmniejszysz. Intuicyjne przyciski (znajdziesz je między innymi w depilatorze Satinelle BRE620/00 od Philipsa) ułatwiają Ci manewrowanie depilatorem niezależnie od pozycji, w jakiej będziesz się akurat znajdować.


 

Materiał powstał we współpracy ze sklepem NEONET – polską siecią sklepów RTV i AGD.


 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Depilacja woskiem lycon

Wersja do druku