Bielizna termoaktywna kojarzy się głównie ze sportowcami, nie tylko zawodowymi, ale również amatorami, którzy chcą czuć się komfortowo podczas uprawiania aktywności fizycznej. Jest wygodna, zapewnia ochronę przed utratą ciepła w zimne dni i odpowiednią wentylację podczas wysokich temperatur.

 

  1. Bielizna termoaktywna i poczucie komfortu i zapach - fakty

  2. Kiedy można nosić bieliznę termoaktywną? Ochrona przed potem - mity

 Chociaż bielizna termiczna i termoaktywna to dwa różne elementy odzieży, to często są ze sobą utożsamiane. Tymczasem, bielizna termiczna jedynie chroni ciało przed utratą temperatury i wyziębieniem, natomiast bielizna termoaktywna stanowi "drugą skórę", która wentyluje ciało, pozwala mu oddychać i zapewnia komfort termiczny w każdych warunkach.

Bielizna termoaktywna a poczucie komfortu i zapach - fakty

 Truizmem jest stwierdzenie, że bielizna termoaktywna ma pozytywny wpływ na wygodę uprawiania sportu. Produkuje się ją ze specjalnej mieszanki włókien naturalnych i syntetycznych, która bardzo dobrze odprowadza pot, ochrania ciało przed utratą ciepła jest miękka w dotyku i nie krępuje ruchów, a tym samym zwiększa komfort wykonywania ćwiczeń. Żeby bielizna spełniała swoją funkcję, musi być odpowiednio dobrana, tzn. powinna przylegać do ciała - tylko wtedy może absorbować pot ze skóry, a tym samym zapewnić jej uczucie suchości.

 Bielizna termoaktywna ma jeszcze jeden plus - zmniejsza intensywność brzydkiego zapachu potu, który jest wynikiem namnażania się na skórze bakterii. Bakterie te żywią się tłuszczami i białkami, wydzielanymi przez gruczoły łojowe skóry. Im ich więcej, tym brzydki zapach jest bardziej intensywny. Bielizna termoaktywna renomowanych firm ma w swoim składzie jony srebra, które działają bakteriobójczo, a modele z wyższej półki zawierają również włókna polipropylenu o właściwościach bakteriostatycznych, nie pozwalających bakteriom się rozwijać. Niewielka ilość bakterii oznacza mniej nieprzyjemny zapach.

 Kiedy można nosić bieliznę termoaktywną? Ochrona przed potem - mity

 Wiele osób uważa, że bieliznę termoaktywną warto nosić jedynie w zimie. To błąd - dzięki swoim właściwościom jest odpowiednim strojem również w pozostałych porach roku.

 Wbrew powszechnej opinii, bielizna termoaktywna nie blokuje potu, ale wchłania go. Poprzez pocenie się ludzki organizm reguluje temperaturę, a ta zwiększa się podczas aktywności fizycznej. Bielizna termoaktywna odprowadza pot na zewnętrzną warstwę materiału, dlatego skóra jest stale sucha i możliwe jest zachowanie komfortu cieplnego.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku