Czy odczuwasz pogorszenie się samopoczucie lub masz niepokojące objawy, ale nie wiesz do jakiego specjalisty się udać i jakie badania wykonać? Sprawdź, gdzie szukać wskazówek, które nakierują cię na właściwy trop.


 

  1. Nic nie zastąpi lekarza

  2. Portal który pomoże więcej zrozumieć

Nic nie zastąpi lekarza

W momencie, kiedy nachodzi cię odczuwalne pogorszenie samopoczucia lub zauważasz niepokojące objawy mogące świadczyć, że dzieje się coś nie w porządku (coś złego ze zdrowiem) - nie ignoruj tego. Zawsze należy reagować na tego typu objawy, nawet jeżeli nie jesteś pewna czy rzeczywiście mogą świadczyć o czymś groźnym. Niestety Polska służba zdrowia pozostawia wiele do życzenia i bardzo często próba udania się do lekarza pierwszego kontaktu jest mocno utrudniona i wiąże się z długim oczekiwaniem. Mimo wszystko w momencie wystąpienia pierwszych niepokojących objawów - koniecznie umów się na wizytę, aby dowiedzieć się co się dzieje z Twoim zdrowiem. Przy wielu schorzeniach bardzo dużą rolę odgrywa czas reakcji. Jeżeli nie wiesz do jakiego specjalisty powinnaś udać się z danym problemem (zanim dowiesz się tego od lekarza pierwszego kontaktu), możesz spróbować ustalić to sama z pomocą rzetelnej wiedzy w internecie. Niestety bardzo wiele łatwo dostępnej łatwo dostępnej wiedzy medycznej nie jest godna zaufania. Jeżeli zdecydujesz się na taki ruch - najpierw upewnij się, że źródło jest możliwie najbardziej rzetelne. Co to za choroba możesz dowiedzieć się przeglądając portal cotozachoroba.pl, który stanowi dobrą bazę opisu wielu chorób z objawami. Jeżeli ustalisz przy jego pomocy do jakiego specjalisty powinnaś się udać - natychmiast rusz do odpowiedniego lekarza (nawet prywatnego), aby rozpoznać czym twoja diagnoza zgadza się z rzeczywistością i przede wszystkim, aby rozpocząć leczenie. Pamiętaj, że najważniejszy jest bezpośredni kontakt z lekarzem. Niezależnie od diagnozy jaką samodzielnie się ustalisz - nigdy nie należy rezygnować z udania się osobiście do specjalisty.

Portal, który pomoże więcej zrozumieć - co to za choroba

Wiedząc, że portal cotozachoroba.pl stanowi rzetelne źródło informacji, można z niego korzystać również, jako pomoc do zapobiegania niebezpiecznym schorzeniom. Na przykład zdając sobie sprawę, że wielu członków rodziny doświadczyło osobiście ciężkiej choroby, warto dowiedzieć się o niej więcej, ponieważ można mieć genetyczne predyspozycje do wielu schorzeń. Starając się unikać innych znanych przyczyn choroby, można znacząco zmniejszyć prawdopodobieństwo jej wystąpienia. Doskonałym przykładem jest rak trzustki objawy, które przedstawione są na stronie to informacje, na które powinny zwrócić uwagę osoby zagrożone zachorowaniem poprzez powinowactwo genetyczne. Szybka reakcja na często ignorowane objawy może uratować życie.

Na portalu znajdziesz informacje o wielu schorzeniach - od zwykłego przeziębienia, przez choroby układu rozrodczego, po nowotwory różnego rodzaju. Znakomity interfejs strony pozwala wyszukiwać schorzenia zarówno po ich nazwach, jak i po samych objawach.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku