Korzystając z nowoczesnych technologii możemy jeszcze łatwiej i jeszcze lepiej dbać o nasze zdrowie. Szczególnie funkcjonalne okazują się aplikacje, które możemy pobrać na naszego smartfona. Przyjrzyjmy się kilku popularnym i ciekawym aplikacjom na Androida i iOS, które pomogą nam być bardziej fit.

Nowoczesne smartfony są urządzeniami, bez których niezwykle trudno już wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Te najlepsze urządzenia, jak iPhone XS, iPhone X, iPhone 7, iPhone 8, iPhone 8 Plus, Huawei P20, albo Samsung Galaxy S8 wyposażone są w czujniki, które z dużą dokładnością mogą mierzyć naszą aktywność. W połączeniu z prostymi w obsłudze aplikacjami możemy z naszego telefonu uczynić osobistego dietetyka lub trenera.

Endomondo

Bieganie jest jedną z najpowszechniejszych aktywności fizycznych. Endomondo to z kolei prawdopodobnie najpopularniejsza sportowa aplikacja dostępna na smartfony z system iOS i Android. Czym podbiła serca wszystkich miłośników biegania? Przede wszystkim połączeniem zaawansowanych możliwości z prostotą obsługi. To aplikacja, która pozwala śledzić trasę biegu, marszu, jazdy i innych aktywności. Mierzy czasy, dystanse i spalone kalorie oraz informuje za każdym razem, kiedy pobijesz swój rekord. Czy może być coś bardziej motywującego? Dodatkowo Endomondo można zsynchronizować z innymi urządzeniami, które pozwalają np. mierzyć tętno. Inną zaletą aplikacji jest jej społeczny wymiar – wynikami możesz dzielić się ze znajomymi.

My Fitness Pal

Zaczęłaś biegać, ale kalkulator BMI wciąż nie daje zadowalających wyników? Zdrowy tryb życia to nie tylko bieganie i aktywność fizyczna. Równie istotna jest kontrola spożywanych kalorii i odpowiednia dieta. My Fitness Pal to zaawansowany kalkulator kalorii. Baza posiada ponad 6 milionów produktów, a Ty dostajesz możliwość dodawania swoich przy użyciu skanera kodów kreskowych. Wprowadzanie tych danych jest niezwykle szybkie, a aplikacja pamięta najczęściej spożywane produkty. To daje Ci gwarancję pełnej kontroli dostarczanych organizmowi wartości odżywczych. Możesz ustawiać cele do zrealizowania oraz korzystać z zestawu ćwiczeń monitorując jednocześnie swoje wymiary i wagę.

Daily Yoga

Bycie fit to także pielęgnowanie wewnętrznego spokoju i dobry sen.  Troskę o wszystkie te trzy elementy łączy niezwykle popularna joga. Pochodząca z Indii praktyka zyskała sympatię na całym świecie. Z pomocą w rozpoczęciu przygody z jogą przychodzą nowoczesne technologie. Aplikacja Daily Yoga to świetne rozwiązanie zarówno dla tych, którzy chcą zacząć ćwiczenia, jak i dla tych, którzy są już bardziej zaawansowani. Daily Yoga oferuje dostęp do kilkuset prowadzonych lekcji jogi, kilkudziesięciu planów zajęć oraz ponad pięciuset asan, czyli specjalnych pozycji służących uzdrowieniu i wzmocnieniu ciała. Wszystkie zajęcia stworzone są tak, byś mogła wykonywać je w domowym zaciszu, a aplikacja dostarczy Ci wszelkich niezbędnych informacji. Dodatkowo, możesz skorzystać z muzyki dedykowanej ćwiczeniom relaksacyjnym i ustalać dostosowany do Twoich potrzeb długofalowy plan ćwiczeń.

Virtuagym Fitness Tracker

Jeśli należysz do tych, którzy za żadne skarby nie potrafią zmobilizować się do ćwiczeń w domu, a miarowy ruch maszyn na siłowni dodaje Ci motywacji to aplikacja Virtuagym Fitness Tracker jest właśnie dla Ciebie. To właściwie twój wirtualny personalny trener. Dostajesz dostęp do ponad 4 tysięcy różnych ćwiczeń z wykorzystaniem sprzętu na siłowni lub bez. Poprawnie wykonywane ćwiczenia zilustrowane są czytelnymi animacjami 3D. Możesz oczywiście śledzić swoje postępy i współczynniki – BMI, poziom tłuszczu i wiele innych. Dowolnie ułożysz programy ćwiczeniowe w taki sposób, by przyniosły pożądany efekt. Do roboty!

Na zdrowie

To tylko kilka sportowych aplikacji dostępnych na iPhone'a 7 czy Samsung Galaxy S8. Każda z nich skupia się na innego rodzaju elementach treningu i zdrowego stylu życia – w łatwy sposób znajdziesz taką, która w pełni będzie odpowiadać Twoim potrzebom, a telefon zamieni się w wielofunkcyjne narzędzie motywacji.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku