Proste, zdrowe zęby to ogromny atut. Hollywoodzki uśmiech dodaje pewności siebie i sprawia, że jesteśmy lepiej odbierani przez osoby z zewnątrz. Czasami jest jednak tak, że mimo chęci wyleczenia wad zgryzu nie decydujemy się na założenie aparatu ortodontycznego, ze względu na jego widoczność. Obecnie można bardzo prosto rozwiązać ten problem, dzięki nowoczesnemu aparatowi lingwalnemu!

Czym jest aparat lingwalny?

Aparat lingwalny nazywany jest językowym, z racji swojego umiejscowienia. Tradycyjne aparaty ortodontyczne zakładane są od zewnątrz, dlatego od razu można je zauważyć. Aparat lingwalny montuje się od wewnątrz, dlatego jest on zupełnie niewidoczny dla osób postronnych. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie szczególnie dla osób, którym zależy na ukrycie leczenia wad zgryzu. Istnieje kilka systemów aparatów lingwalnych. Jednym z nich jest Incognito i polega na przygotowaniu specjalnych zamków indywidualnie dla każdego pacjenta. W tym, celu pierwsza wizyta obejmuje pobranie wycisku szczęki i obrazowanie w 3D. Dzięki idealnemu dopasowaniu zamków do kształtu zębów, niezwykle rzadko dochodzi do odklejania się elementów aparatu. Drugim bardzo znanym systemem jest Forestadent, gdzie nie przygotowuje się specjalnych zamków, tylko bazuje na wcześniej przygotowanych. Dzięki temu aparat lingwalny można założyć już na pierwszej wizycie.

Gdzie szukać zaufanych specjalistów? Przykładem jest ortodonta w Szczecinie

Decydując się na aparat lingwalny, warto sprawdzić, w których gabinetach ortodontycznych proponowana jest taka usługa. Aparat językowy jest nowatorską metodą leczenia, dlatego najlepiej skorzystać z pomocy zaufanych specjalistów. Przykładem cieszącego się zaufaniem fachowca jest ortodonta w Szczecinie - orto-magic.eu. Z racji na innowacyjność metody, należy szukać naprawdę doświadczonych specjalistów. Przed ostateczną decyzją warto porozmawiam z lekarzem i poczytać opinie na temat wybranego przez nas gabinetu.

Zalety aparatu lingwalnego

Główną zaletą aparatu językowego jest to, że wcale go nie widać. Jest to niezwykle ważne dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na aparat tradycyjny np. ze względu na pracę w telewizji lub po prostu ważna jest dla nich estetyka i ukrycie leczenia wad zgryzu. Posiadając aparat językowy pacjent może bez skrępowania się uśmiechać, niepostrzeżenie korygując wygląd zębów. Poza tym, systemy lingwalne są precyzyjnie dopasowane do potrzeb pacjenta, więc proces leczenia przebiega sprawnie i szybko. Oczywiście trzeba wspomnieć o cenie aparatu językowego, która wyraźnie różni się od cen aparatów tradycyjnych. Koszt całego leczenia jest 3-4 krotnie wyższy niż w przypadku innych aparatów stałych i sięga 14-15 tys. zł. Założenie jednego łuku kosztuje około 6-7 tys. zł. Pomijając ten fakt, aparat lingwalny jest świetną metodą leczenia, która powoli zyskuje coraz większą popularność.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Wada zgryzu a wygląd twarzy

Wersja do druku