Porcelana to wyjątkowy element dekoracyjny, który nie tylko pięknie wygląda, ale jest również bardzo praktyczny. Wiele modeli dostępnych na rynku wyróżnia się swoim oryginalnym designem. Wśród porcelany możemy znaleźć zarówno pojedyncze produkty, jak i całe zestawy, które idealnie sprawdzą się na wyjątkowe okazje, takie jak Chrzciny, Komunie Święte czy inne, równie ważne uroczystości rodzinne. Z tego względu warto mieć w swoim domu lub mieszkaniu wysokiej jakości serwis kawowy lub obiadowy właśnie z porcelany. fot. witeks.pl

Jaką porcelanę wybrać?

W sklepach znajdą się bardzo zróżnicowane modele porcelany. Niektóre cechują się subtelnością i delikatnością, a inne z kolei są bardzo wyraziste i przyciągają wzrok. To, jaką odsłonę wybierzesz, zależy tylko i wyłącznie od Twojego indywidualnego gustu i preferencji. Jedno jest pewne - porcelana od lat gości na polskich stołach i wyznacza tradycję przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W wielu domach zestawy porcelany są wręczane w prezencie i stają się wspaniałą, niezapomnianą i rodzinną pamiątką na wiele lat.

Warto zatem docenić ponadczasowość porcelany, która uczy nas celebrowania wspólnie spędzonych chwil z najbliższą rodziną. Jednak jeśli zdarzy się przykry wypadek, w którym rozbije się ulubiony element porcelany bądź w Twoim domu jej zabrakło, warto wybierać modele cechujące się wyjątkową stylistyką i starannością wykonania, dzięki której podkreślimy swoją indywidualność.

Porcelana jest wytwarzana z mieszanki glinki kaolinowej ze skaleniem i kwarcem. Cały proces łączenia zachodzi pod wpływem wypalania uformowanych wyrobów w temperaturze od 920 do 1460 stopni Celsjusza. W wielu dostępnych n rynku modelach elementy ozdobne są wciąż dziełem rękodzielniczej pracy specjalistów. Dzięki temu porcelanę można traktować dosłownie jak dzieło sztuki, które zachwyca swoim urokiem i klasycznością.

Wybierz porcelanę pełną tradycji i funkcjonalności

Podczas zakupu nowej porcelany warto kierować się jej jakością i kunsztem wykonania. W sklepach znajduje się szeroki wybór poszczególnych elementów, które niekiedy tworzą wspaniałe zestawy będące wyjątkową dekoracją stołową. Ponadto piękną porcelanę można podziwiać również każdego dnia, nie tylko podczas wyjątkowych okazji. W tym celu idealnie sprawdzi się gablota lub regał z oszklonymi drzwiczkami, które doskonale wyeksponują porcelanę.

fot. witeks.pl

Obecnie nowoczesny minimalizm powoli zastępuje styl klasyczny i tradycyjny. Z tego względu w wielu domach można znaleźć kubki, które różnią się od siebie nadrukami czy wielkością, jednak są pozbawione wyjątkowego charakteru i wykończenia. Jednak stylowa zastawa z porcelany niezmiennie zachwyca swoją oryginalnością, dlatego warto podczas szukania idealnego zestawu przejrzeć ofertę sklepu Witeks.pl, w którym czekają na Ciebie między innymi porcelanowe i ceramiczne przedmioty, a wśród nich sewisy obiadowe i kawowe, zastawy stołowe, a także kryształowe szklanki oraz kieliszki. Odkryj świat pięknych przedmiotów i zamów już dziś wspaniałą porcelanę do wyposażenia swojego mieszkania, domu lub lokalu gastronomicznego. Unikalne zdobienia będą stanowić doskonałą dekorację każdej kawiarni i restauracji oraz nadadzą wspaniałego charakteru i klimatu wnętrzu.  Ponad 150 dostępnych w sklepie Witeks kolekcji porcelany to gwarancja znalezienia modelu najlepiej dobranego do indywidualnych oczekiwań klienta.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku