Zaburzenia na tle seksualnym u mężczyzn mogą pojawić się w każdym momencie stosunku, zarówno przed, gdy niemożliwym jest uzyskanie wzwodu, a także w trakcie - podczas założenia prezerwatywy. Nie wiadomo, który scenariusz dla panów jest gorszy. Poczucie wstydu związane z tymi sytuacjami jest nie do opisania, tak samo jak rozczarowanie partnerki.


Takie zdarzenia nie tylko powodują brak zaspokojenia seksualnego u panów, ale również wyżej wspomniane poczucie wstydu i zakłopotania. W końcu każdy mężczyzna bez wyjątku powinien być w stanie zawsze odbyć stosunek seksualny. Wymówki czy niezdolność do ich odbycia w dzisiejszym społeczeństwie zarezerwowane są tylko dla pań. Przez taki właśnie tok myślenia stan psychiczny panów się pogarsza. Czując na sobie tak wysoką presję na tle seksualnym i wiedząc, że nie mają możliwości „stanąć na wysokości zadania” panowie popadają w coraz większą frustrację przez co totalnie tracą zainteresowanie seksem, a ich samoocena ulega znacznemu obniżeniu.

Jednak istnieją sposoby na zapobieganie problemom na tle seksualnym oraz wyleczenia ich w momencie gdy już mężczyzna na nie cierpi. Zanim w tym artykule zostaną one przedstawione, najpierw zostanie wyjaśnione jak zachodzi proces erekcji w męskim organizmie.

Co powoduje, że męski członek staje się sztywny?

Nic bardziej prostszego tzw akcja reakcja. Czynnikiem odpowiedzialnym za uzyskanie wzwodu jest bodziec. Może on przyjmować różne formy i w zależności od preferencji panów może on na nich różnie działać. Część mężczyzn silnie reaguje na dotyk, część na zapach, a części wystarczy doznanie wzrokowe. Co więcej niektórych panów może podniecać już tylko samo wyobrażenie o stosunku bądź myśl o zbliżającym seksie. Jak widać istnieje szereg różnych bodźców.

Co z tego wynika? Bodziec, który powstaje w pierwszej kolejności stanowi impuls w męskim mózgu, pomimo wszelkich spekulacji o tym, że panowie myślą tylko penisem, na przykładzie tego możemy zauważyć, że mózg w tym procesie w dużej części jest też w to zaangażowany. W dalszej kolejności następuje rozszerzenie się tętnic, na skutek którego następuje większy dopływ krwi do ciał jamistych i ciała gąbczastego, umiejscowionych na około cewki moczowej. Ich zdolność do zwiększania objętości krwi wynika z ich budowy - występują w nich pasma mięśni gładkich, do których dochodzą zakończenia nerwów erekcyjnych. W rdzeniu kręgowym znajduje się pobudzenie ośrodka erekcji. Na skutek tych procesów do penisa zostaje dostarczona większa ilość krwi, przez co zwiększa on swój rozmiar i staje się bardziej sztywny! Reasumując, jest gotowy do działania!

Problemy z utrzymaniem erekcji - kogo mogą dotyczyć?

Problemy z utrzymaniem erekcji (źródło https://erektoportal.pl ) zostały szczegółowo omówione w podanym artykule. Kogo jednak one dotyczą i jak się z nimi zmagać?

Zaburzenia związane z erekcją oznaczają niezdolność przeżycia pełnej erekcji u panów, bądź utrzymania jej odpowiednio długo. O impotencji można natomiast mówić dopiero wtedy, gdy mężczyzna cierpi na długotrwałą niezdolność do odbycia stosunku. Impotencji nie należy mylić z chwilowymi problemami. Trzeba pamiętać, że każdemu mężczyźnie może zdarzyć się sytuacja, w której nie stanie na wysokości zadania, jednak niekoniecznie będzie to świadczyć o impotencji lecz np o pewnych prywatnych sprawach, z którymi się zmaga na tle psychicznym.

W przypadku zaburzeń na tle erekcyjnym bądź problemów związanych z impotencją nie ma wyjątków. Problemy te mogą spotkać każdego mężczyznę, zarówno w wieku 18 lat jak i 60 lat. Nie da się oczywiście zaprzeczyć, że problem ten najczęściej jest spotykany wśród mężczyzn po 40 roku życia, jednak nie wyklucza to faktu, że może on wystąpić również u młodszych facetów. Różnica polega tylko na źródłach czynników, które je u nich powodują.

Przyczyny nieudanego życia seksualnego

Przyczyn nieudanego życia seksualnego jest wiele. W większości przypadków ciężko wskazać jedne, konkretne źródło problemów, ponieważ pozostają one ze sobą w ścisłym związku. Do trzech najczęściej spotykanych grup czynników możemy zaliczyć fizyczne, psychiczne i te związane z wiekiem.

Czynniki fizyczne są najczęściej spotykanymi przypadkami. Można do nich przede wszystkim zaliczyć zarażenie się przez mężczyznę bakteriami bądź grzybicą. Jest to niezwykle niebezpieczne w sytuacji, gdy wskutek złej diety poprzez nieszczelność jelit i naczyń krwionośnych bakterie mają możliwość przemieszczać się po organizmie i atakować prostatę. Częstym tego objawem jest swędzenie prącia bądź zmiany skórne.

Kolejne zagrożenie stanowi obciążenie nadnerczy, które powoduje odczuwanie chronicznego zmęczenia przez panów, a co za tym idzie, znaczne osłabienie ich popędu seksualnego. Sytuacja ta ma miejsce również w skutek złej diety czy niewystarczającej ilości snu. Na problemy z impotencją bardzo często cierpią cukrzycy, ponieważ wpływa ona na włókna nerwowe, powodując tym samym niedrożność naczyń krwionośnych, co skutkuje mniejszym dopływem krwi do penisa. Przepływ krwi jest niezwykle ważny, gdy mowa jest o wzwodzie, dlatego wszelkie choroby serca czy układu krążenia powodują dysfunkcje seksualne. Blaszki miażdżycowe, które powstają w wyniku tych chorób utrudniają przepływ krwi.

U mężczyzn bardzo ważną rolę odgrywa testosteron - hormon w dużej mierze odpowiedzialny za męskie libido. Im jest on większy tym większa ochota na seks u panów. Z kolei prolaktyna, która jest wydzielana podczas stresu, działa na nich totalnie odwrotnie. Stąd tak ważnym jest, aby panowie leczyli wszelkie zaburzenia hormonalne.

Część leków na obniżenie ciśnienia krwi, będąca na rynku może ze względu na swoje właściwości wpływać bardzo negatywnie na męskie życie seksualne. Dlatego panowie powinni skonsultować ich branie z lekarzem. Do ostatnich czynników fizycznych można zaliczyć: uzależnienia, zbyt długi siedzący tryb życia oraz uszkodzenia ciała.

Do czynników psychicznych przede wszystkim można zaliczyć stres - jest on zabójcą dla męskiego życia seksualnego. Powoduje on, że mężczyzna traci ochotę na seks oraz, że nie jest zdolny do uzyskania erekcji, jednocześnie osłabiając organizm i czyniąc go bardziej podatnym na wszelkie choroby i infekcje.

Problemy między partnerami i towarzyszący temu brak porozumienia sprawia, że mężczyźni również nie wykazują takiej ochoty na seks jak poprzednio. Może to również wynikać z ich strachu przed kolejnym zbliżeniem i rozczarowaniu po raz któryś swojej partnerki.

Innymi, bardzo poważnymi czynnikami jest depresja i obniżenie samooceny. Trwanie zbyt długo w stanie depresji może doprowadzić mężczyzn do prawdziwej impotencji. Nieleczone problemy na tle psychicznym mogą mieć bardzo negatywne konsekwencje na każdej płaszczyźnie życia.

Jak mężczyzna może „naprawić” swojego członka?

Tu nastąpi dobra wiadomość - tyle ile czynników powodujących problemu z utrzymaniem erekcji, tyle rozwiązań. Co więcej nie są one jakieś skomplikowane, lecz wręcz przeciwnie opierają się na prostych, męskich nawykach, które zmodyfikowane odmienią ich życie na zawsze.

Pierwszym jest oczywiście nawyk żywieniowy i konieczność wprowadzenia do życia zdrowej diety. Chodzi tu głównie o wyeliminowanie szkodliwych substancji i zastąpienie ich tymi odżywczymi np zamiana tłuszczy roślinnych na tłuszcze zwierzęce. Co więcej swój codzienny jadłospis panowie powinni przede wszystkim wzbogacić w odpowiednie witaminy i minerały, które zawarte są w ziołach bądź odpowiednich suplementach.

Czas na ruch! Chcąc zwalczyć swoje problemy panowie powinni zrezygnować z siedzącego trybu życia, który niszczy ich życie seksualne i zacząć działać! Nie chodzi tu o skomplikowane ćwiczenia. Badania pokazują, że zwykle przysiady, spacer czy bieganie pozwoli facetom na osiągniecie satysfakcji z seksu. Przysiady zwiększą testosteron w ich krwi, a ćwiczenia aerobowe zapewnią maksymalne dotlenienie organizmu, co będzie skutkować lepszym napływem krwi do penisa.

Dalej panowie powinni zrezygnować ze wszelkich używek taki jak alkohol, papierosy czy narkotyki. Zapewniają one tylko uszkodzenie nerwów oraz wątroby w organizmie, co skutkuje zaburzeniami hormonalnymi. Ogromna ilość mężczyzn nadużywająca wyżej wymienionych rzeczy jest impotentami.

Zdrowe samopoczucie psychiczne jest kluczem do udanego życia seksualnego. W zależności od czynnika psychicznego, na który cierpi dany mężczyzna, powinien on przede wszystkim postawić na relaks i odcięcie się od wszelkich przyczyn stresowych oraz odbyć długą i szczerą rozmowę ze swoją partnerką.

Reasumując w dzisiejszych czasach panowie narażeni są na wpływ mnóstwa czynników, które w sposób niezwykle negatywny mogą wpłynąć na ich życie seksualne niezależnie od wieku. Najważniejsze jest, aby zdali sobie sprawę z czego ich zaburzenia wynikają, a następnie wprowadzili proste rozwiązania w swoje życie!

Czy suplementy (typu Vigrax) pomagają?

W skrócie tak, jednak temat suplementów wymaga napisania kolejnego dłuższego artykułu. Dlatego przeczytaj recenzję https://erektoportal.pl/vigrax-cena-opinie-sklad/ suplementu Vigrax, poznaj opinie z forum, skład, dowiedz się jaka jest cena i czy apteka to miejsce gdzie kupisz ten produkt.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku