Damska moda jeździecka łączy w sobie estetyczne wykonanie z funkcjonalnością oraz zgodnością z bieżącymi trendami. Jak w najbliższym sezonie - wiosna/lato 2019 - kształtują się trendy w modzie jeździeckiej?

Najnowsze trendy w modzie jeździeckiej

Żeby jazda konna była bezpieczna i komfortowa, warto postawić na ubrania i akcesoria, które są wygodne i nieprzeszkadzające w trakcie jazdy. W kolekcjach odzieży i akcesoriów na konia dominują proste kroje, brak szwów, które mogłyby uciskać lub ocierać naskórek, a także tkaniny dobrze odprowadzające wilgoć i pot. Jazda konna jest bardzo intensywna i wysiłkowa, dlatego w kwestii stroju priorytetem jest przede wszystkim wygoda. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby połączyć to z estetyką oraz zgodnością z bieżącymi trendami.

W modzie jeździeckiej w sezonie wiosna/lato 2019 króluje klasyka z dziewczęcymi akcentami, np. kwiatowymi lub błyszczącymi. Jeśli chodzi o kolory, to z jednej strony jest to ponadczasowa paleta: czarny i granatowy, a z drugiej delikatne pastele: szary czy błękitny. Połączenia kolorystyczne? Można postawić na ciemny dół (czarne lub granatowe bryczesy damskie) i jasną, pastelową górę (t-shirt, polo lub bluza). Drugi wariant to jasne (często białe) spodnie i ciemna góra (np. frak, marynarka jeździecka lub rajtrok). Trzecia propozycja to stylizacja składająca się z ponadczasowych, ciemnych kolorów, takich jak czerń i granat i grafit, przełamane jednym, mocnym akcentem - na przykład niebieskim lub różowym.

Każdą modną stylizację na konia warto uzupełnić odpowiednimi dodatkami - niezbędne do bezpiecznej i komfortowej jazdy są rękawiczki oraz kask. Producenci akcesoriów jeździeckich oferują modele rękawiczek całorocznych oraz rekomendowanych do konkretnej pory roku (np. letnie lub zimowe). Jeśli chodzi o kask, to podczas zakupu warto kierować się przede wszystkim jak najlepszym dopasowaniem rozmiaru do głowy jeźdźca, jak najlepszą wentylacją oraz niską wagą kasku, walory estetyczne są kwestią drugorzędną.

Modne kolory i kroje

W najnowszej kolekcji marki Equestrian Queen królują kolory: czarny, granatowy, burgundowy, różowy, niebieski, stalowy, beżowy i szary. Jeśli chodzi o styl, to z jednej strony są to rzeczy czysto sportowe, a z drugiej ubrania z błyszczącymi akcentami (np. aplikacją z tyłu bluzy lub lśniącym nadrukiem na przodzie t-shirtu). Modny od kilku sezonów trend na ludowe motywy został również zrealizowany w najnowszej kolekcji Equestrian Queen. T-shirty i bryczesy z kwiatowymi, wyszywanymi motywami można nosić razem lub w połączeniu ze sportowymi lub casualowymi modelami z kolekcji tej samej marki.

Osobną kategorię stylowych propozycji stanowią klasyczne marynarki do konnej jazdy, które kształtem i linią przypominają surduty lub fraki z dawnych epok. Modele marki Equestrian Queen zostały zaprojektowane z nowoczesnych materiałów, a ich przeznaczeniem są przede wszystkim zawody jeździeckie.

Akcesoria idealnie dopasowane do odzieży jeździeckiej

W kolekcji wiosna/lato 2019 nie zapomniano również o akcesoriach dla konia. Propozycje marki Equestrian Queen będą dopełnieniem każdej modnej stylizacji na konia. Marka proponuje zestawy idealnie kolorystycznie dopasowanych nauszników dla konia i czapraków w kolorze czarnym, granatowym, piaskowym i różowym.

Artykuł powstał przy współpracy ze specjalistami ze sklepu jeździeckiego Horse-Trade.pl
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku