Zbliża się data urodzin Twojego dziecka? Czas więc zaplanować przyjęcie z tej okazji. Wcale nie musi to być kolejny domowy kinderbal, a nawet jeśli… możesz go urozmaicić, i to na wiele sposobów. Co zrobić, aby urodziny dla dziecka –  w Gdyni czy innym mieście – były niezapomniane? Oto kilka pomysłów, które z łatwością wcielisz w życie.

Planując urodziny dla dziecka, weź pod uwagę kilka kluczowych czynników:

●       wiek– inne atrakcje zainteresują 3-4 latka, a inne 10-latka,

●       zainteresowania – być może Twoje dziecko interesuje się konkretnymi bajkami, sportem albo przyrodą?

●       liczbę gości zaproszonych na przyjęcie – zastanów się, czy impreza ma być kameralna, czy „z pompą”,

●       możliwościami czasowymi – event najlepiej urządzić w weekend, aby było wystarczająco dużo czasu na wszystkie atrakcje.

A co możesz wybrać? Sposobów na urozmaicenie urodzin dla dziecka jest wiele.

1.      Kinowy seans

Urodziny dziecka w kinie? A może domowy seans urozmaicony czymś zdrowszym niż popcorn? Obie opcje są równie ciekawe. Jeśli myślisz o urodzinach w kinie, zaplanuj je wcześniej, kontaktując się w wybranym multipleksem. Może uda się załatwić zwiedzanie kinowego zaplecza albo inne atrakcje? Jeśli zaś seans odbędzie się w domu, miej w zanadrzu kilka bajek – jedna może nie wystarczyć.

2.      Pokaz magii

Magiczne sztuczki kochają zarówno dzieci, jak i dorośli. Teraz możesz go zorganizować również na dziecięcych urodzinach. Świetnie sprawdzi się zwłaszcza na większych domowych / ogrodowych przyjęciach. Show potrwa kilkadziesiąt minut, a dzieci nauczą się podczas niego, jak samodzielnie wykonywać proste triki.

3.      Warsztaty z LEGO

Klocki LEGO kochają dzieci z całego świata – przede wszystkim dlatego, że dają nieograniczone możliwości budowania. Można podążać za instrukcjami albo… łamać reguły i tworzyć własne, kreatywne konstrukcje. Teraz radość zabawy z kultowymi klockami można połączyć z ciekawą imprezą. W miejscach takich jak centra Edukido możesz zamówić pełne  zabaw klockami LEGO urodziny dla dziecka. Gdynia jest jednym z miejsc, gdzie można zorganizować event, np. w klimatach Harry’ego Pottera, NinjaGO czy Avengers.

4.      Park trampolin

Twoje dziecko lubi ruch i niczym nieograniczoną zabawę? Pozwól mu się wyszaleć w gronie przyjaciół. To możliwe np. w parku trampolin. Tu również możesz zamówić zajęcia dedykowane, wynajmując np. jedną z sal wraz z animatorem. Specjalista nauczy dzieci, jak wykonywać (bezpieczne) akrobacje na trampolinie, a maluchy „wyżyją się” w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Po zakończeniu trampolinowej sesji nie pozostanie nic innego jak udać się na urodzinową pizzę czy inny obiad.

5.      Gra w podchody

Jeśli urodziny Twojego dziecka przypadają na ciepły miesiąc roku, rozważ przeniesienie imprezy na świeże powietrze – np. do ogrodu czy na leśną polanę. Tu uczestnicy będą mogli np. pograć w frisbee czy w piłkę, a także… wyruszyć na poszukiwanie skarbu. Jakiego? Takiego, które przygotują dla nich dorośli. Stwórz listę zagadek i wskazówek i zachęć gości małego solenizanta do podążania za nimi. A co może być skarbem? Skrzynia ze słodyczami, a może najważniejszy prezent dla dziecka obchodzącego swoje święto? Ty decydujesz.

Pomysłów na urozmaicenie urodzin dziecięcych jest oczywiście znacznie więcej. Wszystko jednak zależy od Twojej kreatywności i otwartości na nietuzinkowe scenariusze. Odważ się więc wyjść poza schemat i zaplanuj imprezę, która na długo pozostanie w pamięci.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku