Organizacja imprezy rodzinnej wiąże się z dużym stresem i wysiłkiem. Chcąc tego uniknąć, coraz częściej decydujemy się na zaproszenie gości do restauracji. Jak przygotować się do przyjęcia, aby mieć pewność, że odbędzie się ono w eleganckich warunkach i na najwyższym poziomie? 

Wesele, rocznica ślubu czy urodziny są doskonałą okazją na spotkanie w gronie rodziny i przyjaciół. Organizacja tego typu przyjęcia poza domem pozwala zaoszczędzić czas i uniknąć stresu przed samym wydarzeniem, a w jego trakcie cieszyć się wyłącznie towarzystwem najbliższych oraz smakiem wyjątkowych potraw. Przygotowania imprezy okolicznościowej w restauracji znacznie różnią się od tych w domu. O czym trzeba pamiętać? Mała podpowiedź! 

Wybierz odpowiednią salę!

Kluczowym zadaniem jest wybór odpowiedniej sali. Powinna ona być dostosowana do charakteru przyjęcia i liczby gości. Zbyt duża rozproszy uwagę i nie pozwoli skupić się na rozmowie, zbyt mała nie zapewni odpowiedniego komfortu przy stole. Z tego powodu warto wcześniej przygotować orientacyjną listę zaproszonych osób. To umożliwi także dopasowanie warunków na sali do ich potrzeb. Dobry dojazd i możliwość noclegu dla gości spoza miasta, przestrzeń do zabawy dla dzieci, odpowiednie menu dla osób będących na specjalnej diecie - jeśli zależy nam na zrobieniu wrażenia na zaproszonych, koniecznie powinniśmy wziąć te kryteria pod uwagę. 

Zadbaj o detale!

Wybór sali jest dopiero pierwszym krokiem w przygotowaniach. W dalszej kolejności pozostaje ustalenie ustawienia stołów, w taki sposób, aby goście mieli możliwość swobodnej rozmowy, a w przypadku wesel, także odpowiednio dużą przestrzeń do tańca. Dobrze, aby salę można było dowolnie aranżować - to ułatwi jej urządzenie zgodnie z naszymi potrzebami. Estetyczne wnętrze w połączeniu z drobnymi dodatkami w postaci wazonów z kwiatami, świec czy dekoracyjnego obrusa w przypadku skromniejszych wydarzeń może wystarczyć za cały wystrój. Przy bardziej wytwornych przyjęciach warto zwrócić uwagę, czy styl, w jakim urządzona jest sala, będzie się komponował z zaplanowanymi dekoracjami. To istotne detale, które mają wpływ na ogólne wrażenie. Jednak tym, co w najwyższym stopniu wpływa na zadowolenie gości jest menu. Należy je sporządzić w taki sposób, aby potrawy elegancko prezentowały się na stole. Obok tradycyjnych dań, warto pokusić się o podanie tych bardziej wykwintnych. Taki pomysł z pewnością mile zaskoczy podniebienie niejednego z gości. 

Zorganizuj wyjątkowe przyjęcie w hotelu w Częstochowie! 

Organizacja przyjęcia poza domem zwalnia nas z wysiłku żmudnego sprzątania i  przygotowania smakowitych dań. Pozostawia wolne pole dla kreatywności i pozwala na zaprojektowanie przyjęcia marzeń, które zrealizują za nas profesjonaliści. Na doświadczony i służący fachową radą personel można liczyć w hotelu Arche Hotel Częstochowa. To świetne miejsce na organizację imprez okolicznościowych w Częstochowie, zaprojektowane tak, aby sprostać najwyższym wymaganiom klientów. Położony blisko centrum miasta obiekt zapewnia wygodny dojazd na przyjęcie zorganizowane w jednej z największych sal bankietowych w Częstochowie. Zaaranżowana w modnym, minimalistycznym stylu sala stanowi eleganckie tło skromnego przyjęcia, ale też doskonale komponuje się z dodatkowymi dekoracjami. Można ją dowolnie urządzić zarówno z myślą o wytwornym weselu na dużą skalę, jak i kameralnym spotkaniu z gronie najbliższych. W czasie przyjęcia goście mogą spędzić czas w przyhotelowym ogrodzie, a po jego zakończeniu odpocząć w eleganckim i komfortowym pokoju. Impreza okolicznościowa w tym ekskluzywnym hotelu w Częstochowie, dzięki profesjonalnej obsłudze, wykwintnym potrawom od doświadczonego szefa kuchni i wytwornej atmosferze, okaże się niezapomnianym wydarzeniem na najwyższym poziomie. 

 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku