Depilacja jest jednym z najczęściej stosowanych zabiegów kosmetycznych. Gładka skóra nie tylko stała się wyjątkowo modna, ale również jest duża łatwiejsza w pielęgnacji i lepiej wchłania kosmetyki. Istnieje jednak wiele metod, które umożliwiają usuwanie niechcianych włosów z ciała - począwszy od depilacji woskiem, maszynką jednorazową, poprzez zastosowanie specjalnych kremów rozpuszczających owłosienie, na depilatorze skończywszy. Najskuteczniejsze okazują się jednak zabiegi depilacji laserowej. Dlaczego warto w nie zainwestować?

Usuwanie owłosienia za pomocą maszynki do golenia

     Z pewnością to najszybszy i najtańszy sposób depilacji. Trzeba się jednak liczyć z tym, że włoski likwidowane jednorazową maszynką odrastają w ciągu dwóch dni, a w niektórych przypadkach nawet w kilka godzin. Dodatkowo, owłosienie staje się dużo bardziej ostre i znacznie ciemniejsze. Z pewnością taka metoda depilacji nie wykazuje długotrwałych efektów, a może nawet nieco zaburzyć dalsze poczucie estetyki. Należy również szczególnie pamiętać, aby nie likwidować włosków za pomocą maszynki w miejscach bardziej wrażliwych, chociażby na twarzy, brzuchu czy przedramionach. Depilacja tych części ciała może spowodować poważne podrażnienia.

Likwidacja niechcianych włosków depilatorem

     Depilator usuwa zbędne owłosienie, dzięki użyciu wirujących pęset, które wyrywają włoski wraz z cebulkami. Efekt gładkiej skóry utrzymuje się do sześciu tygodniu. Niestety, ale taka forma depilacji jest dosyć bolesna - o ile większości kobiet z powodzeniem udaje się pozbyć włosków z nóg czy rąk, tak już usuwanie owłosienia z okolic pach czy bikini, ze względu na poziom odczuwanego bólu staje się wręcz niewykonalne. Likwidacja włosków za pomocą depilatora nie zawsze jest również skuteczna - jeśli urządzenie nie naruszy cebulek włosków, mogą one pojawić się z powrotem już po kilku dniach. 

Depilacja woskiem

     Usuwanie niechcianego owłosienia przy użyciu wosku, również jest dosyć bolesnym zabiegiem. Mimo, iż stosując ten sposób depilacji można cieszyć się gładką skórą nawet kilka tygodni to jednak większość osób nie jest w stanie poprawnie usunąć włosków za pomocą wosku. Dodatkowo, preparat stosowany na ciepło rozszerza naczynia krwionośne, co z kolei znacząco zwiększa ryzyko pojawienia się żylaków. Aby skutecznie pozbyć się owłosienia za pomocą wosku, najlepiej udać się do profesjonalnej kosmetyczki. Jednak i w tym wypadku wyrywanie włosków okaże się wyjątkowo bolesne.

Usuwanie owłosienia środkami chemicznymi

     Na rynku dostępnych jest wiele produktów, których zadaniem jest niwelowanie niechcianego owłosienia poprzez rozpuszczenie istniejących włosków. Sam zabieg jest dosyć szybki i całkowicie bezbolesny, bowiem wystarczy jedynie nałożyć wybraną piankę lub krem na miejsce, które chcemy wydepilować. Po kilku minutach należy spłukać produkt z powierzchni skóry. Niestety, tak jak w przypadku depilacji maszynką również i przy tej metodzie, włoski odrastają w ciągu kilku dni. Decydując się na taki sposób likwidacji zbędnego owłosienia należy szczególnie pamiętać, że składniki zawarte w środkach chemicznych mogą dodatkowo podrażnić, wysuszyć lub uczulić skórę.

Najskuteczniejszy sposób usuwania niechcianych włosków? Sprawdź depilację laserową!

     Biorąc pod uwagę wszystkie wady i zalety, dostępnych metod usuwania niechcianych włosków, nikt nie powinien mieć wątpliwości, że najskuteczniejsza oraz najtrwalsza jest depilacja laserowa. Już jednorazowy zabieg pozwala cieszyć się gładką skórą przez wiele tygodni, a dzięki całej serii można pozbyć się zbędnego owłosienia już na stałe. Cena depilacji laserowej zależna jest przede wszystkim od tego, z której części ciała chcemy się pozbyć włosków. Salony Depilacja.pl, znajdujące się w całej Polsce oprócz poszczególnych zabiegów na wybrane obszary skóry, oferują również gotowe pakiety, które pomogą Ci cieszyć się gładszą skórą za niższą cenę. Aby dowiedzieć się ile dokładnie kosztują zabiegi usuwania zbędnego owłosienia sprawdź cennik depilacji laserowej.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Pasta cukrowa do depilacji

Wersja do druku