Po powrocie z pracy najczęściej jedynym, o czym marzy każdy rodzic jest położenie się na kanapie i leniwe spędzenie czasu przed telewizorem. Co jednak zrobić w przypadku, gdy dzieci nie mają ochoty zajmować się sobą, a wręcz przeciwnie naciskają na wspólną zabawę. Oto 5 naszych pomysłów na zabawę, które powinny spodobać się każdemu.

1. Planszówki

Chyba nie ma osoby, która nigdy nie grała w gry planszowe. Twoje dzieci także powinny rozpocząć tą wspaniałą przygodę właśnie z rodzicami. Obecnie istnieją setki tysięcy rodzaju gier – od typowo edukacyjnych po rozrywkowe, przygodowe czy taktyczne. Możliwości jest naprawdę wiele i śmiało możecie z nich korzystać wszyscy. Wystarczy dopasować planszówki do wieku dzieci, aby i one miały równe szanse, jeśli chodzi o wygraną.

To także dobre rozwiązanie dla rodzica, który zmęczony po ciężkim dniu w pracy, z pewnością zmotywuje się choćby do zagrania w klasycznego chińczyka. Również gry karciane mogą pomóc rozwijać Twojemu dziecku myślenie logiczne, taktyczne rozgrywanie rund oraz nauczyć się przegrywać, bo przecież nie zawsze jesteśmy liderami. To bardzo ciekawe, jak wiele nowych umiejętności dzieci nabywają właśnie podczas gry w planszówki.

2. Pieczenie ciastek

Wiemy, że może nie brzmi to zachęcająco po całym dniu w pracy, kiedy trzeba jeszcze siedzieć w kuchni i gotować, ale spójrz na to z innej strony. Takie smaczne i pyszne ciastka będą nagrodą nie tylko dla Twojego dziecka, ale także dla Ciebie. Możecie wykonać swój sprawdzony i popisowy przepis albo skorzystać z własnej kulinarnej intuicji i upiec autorskie ciastka. Gwarantujemy kupę śmiechu, zabawy i radości, które przede wszystkim zbliżają do siebie. Oczywiście, jeśli nie jesteście zwolennikami słodkości lub zwyczajnie nie macie ochoty na ciastka, równie dobrze możecie razem przygotować obiad czy kolację dla całej rodziny.

3. Rysowanie na tablicy

To kolejne akcesoria warte swojej ceny, które powinieneś zapewnić swojemu dziecku. Mowa o tablicach magnetycznych dla dzieci, które można dostać w różnych rozmiarach. Wystarczy zawiesić je na wysokości oczu Twojego dziecka i wspólnie z nim malować, rysować, próbować pisać pierwsze literki czy cyferki i wiele innych. Taka tablica może pojawić się w Twoim domu również w postaci klasycznej szkolnej, kredowej powierzchni, do której możesz zaopatrzyć się w całą gamę kolorowej kredy.

Takie rozwiązanie bardzo korzystnie wpływa na kreatywne i abstrakcyjne myślenie Twojego dziecka, które równocześnie ma szansę wyżyć się artystycznie. Jego malunki także mogą coś znaczyć, a co najważniejsze, nie musisz towarzyszyć mu przez cały proces tworzenia, a więc masz czas na odpoczynek i chwilę relaksu.

4. Kalambury

Ta zabawa znana jest od wielu lat i nadal nie traci na popularności. Wyżej wymienione tablice mogą posłużyć jako pole do rysowania i przedstawiania ulubionych postaci z filmów, bajek, zwierzątek albo przedmiotów z życia codziennego. Taka prosta zabawa potrafi również kreować myślenie dziecka i pomagać mu w komunikacji z innymi. W nowoczesnej wersji możesz także spotkać się z aplikacją w telefonie „Czółko”, które polega na odgadywaniu haseł, ale bez użycia tablicy.

5. Zabawa w…

W zależności od tego, czym interesuje się Twoje dziecko, możecie bawić się w dom, fryzjerkę lub kosmetyczkę, mechanika, kucharza i wiele innych. Znajdź zawód, który jest marzeniem Twojego dziecka, a następnie wykonujcie czynności związane z ich pracą. To wcale nie musi być wielce zorganizowane i przemyślane, tutaj liczy się Twoja kreatywność i wyobraźnia.

Wspólnie możecie próbować ugasić pożar i przykładowo podlewać kwiatki w domu niczym dzielni strażacy albo myć zęby i sprawdzać czystość w jamie ustnej jak profesjonalny dentysta. Możliwości jest naprawdę bardzo dużo, dlatego wierzymy, że razem wymyślicie coś równie ciekawego i absorbującego uwagę malucha.

Artykuł napisany we współpracy z https://tablice-magnetyczne.com/


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Jak uniknąć bólu u stomatologa

Wersja do druku