Zabiegi kosmetyczne to przyjemność, której trudno się oprzeć. Zwłaszcza, jeśli łączą przyjemne z pożytecznym. W przypadku body wrappingu to nie tylko możliwość cieszenia się z jędrnego ciała, ale również świetny sposób na wysmuklenie jego poszczególnych części.

Skuteczne foliowanie

Od wielu sezonów moda na body wrapping nie maleje. Zarówno wśród osób, które chcą schudnąć, jak też pań, ceniących sobie szybkie efekty zabiegów kosmetycznych. Foliowanie ciała nie wygląda najlepiej, jednak nie można nie docenić pozytywnych efektów, jakie gwarantuje. Zabieg łączy się z aplikowaniem balsamów lub substancji aktywnych, działających na wybrane miejsce. Najczęściej jest to kompleks preparatów o działaniu modelującym, ujędrniającym lub antycellulitowym. Na naniesiony specyfik nakłada się folię, która ma na celu pobudzić krążenie w układzie krwionośnym i limfatycznym. Folia zapewnia ciepło, dzięki któremu łatwiej otwierają się pory. Substancje aktywne mogą tym samym łatwiej wniknąć w głębokie warstwy skóry. Zabieg przywraca jędrność i napięcie, likwiduje obrzęki, zmniejsza skórkę pomarańczową. Ma również działanie oczyszczające ciało z toksyn.

Dla kogo zabieg

Jak każdy zabieg kosmetyczny, body wrapping jest polecany przy zachowaniu podstawowej ostrożności. Może go stosować każda zdrowa osoba, która chce skutecznie powalczyć z cellulitem, pozbyć się kilku centymetrów z różnych części ciała, czy też ujędrnić lub wymodelować ciało. Z foliowaniem powinni być ostrożni chorujący na dolegliwości sercowe, podwyższone ciśnienie, miażdżycę, choroby nerek, żylaki. Zabiegu nie poleca się także ciężarnym oraz osobom, które niedawno przebyły operację. Zainteresowani body wrappingiem powinni się udać do specjalisty, ponieważ warto zapoznać się z metodą w gabinecie kosmetycznym. Na miejscu można dowiedzieć się o przeciwwskazaniach, jak również podejrzeć szczegóły zabiegu po to, aby móc go ewentualnie powtórzyć w domu. Kosmetyczka jest też właściwą osobą, która instruuje, jakie kosmetyki najlepiej wybrać do domowego foliowania.

Zamiast folii

Jeśli chcemy liczyć na dobre efekty zabiegu, niekoniecznie musimy sięgać po folię. Świetnie w tej roli sprawdzą się dyskretne plastry odchudzające slim wrap, które można nosić przez cały dzień. Dzięki roślinnej formule wspomagają ujędrnianie i wygładzanie skóry, odejmują także kilka centymetrów z talii i brzucha. Stosuje się je miejscowo, pasują na każdą sylwetkę. Ich działanie przypomina body wrapping z tą różnicą, że są niewidoczne pod ubraniem i nie powodują plamienia. Po zastosowaniu skóra staje się lepiej dotleniona, przez co zyskuje zdrowy koloryt. Plastry stosuje się na wybraną część ciała.

Body wrapping jest świetną alternatywą dla osób, które chcą popracować nad własną sylwetką, ale nie mają czasu na regularny trening lub komponowanie dietetycznych posiłków. Jednak najlepsze efekty zabieg gwarantuje w przypadku osób, które podejmują się jakiejkolwiek aktywności fizycznej oraz staranniej przyglądają się temu, co ląduje na ich talerzu.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

zabiegi kosmetyczne

Wersja do druku