Po wystrzałowym Sylwestrze, nadszedł czas na długo wyczekiwany okres karnawałowy. To idealny moment na spędzenie tego czasu na zabawie w gronie najbliższych. Jednocześnie jest to okres organizowanych imprez karnawałowych, podczas których należy również zabłysnąć własnym, oryginalnym przebraniem. Pomysłów można mieć mnóstwo i z pewnością Ty również już coś wymyśliłeś, ale pytanie czy zaopatrzyłeś się w kolorowe soczewki kontaktowe? Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, najwyższa pora – przeczytaj nasz artykuł i rozejrzyj się za dodatkami do swojego kostiumu karnawałowego.

Dla kogo?

Mogą powstać pewne wątpliwości odnośnie przeznaczenia soczewek zabarwianych, które kierowane są zarówno do mężczyzn, jak i kobiet. Nie ma zatem żadnych ograniczeń, gdyż mogą nosić je wszyscy. Wystarczy znaleźć ich odpowiedni odcień, kolor czy też wzór, który będzie pasował jednocześnie do Twojego przebrania karnawałowego. Noszenie soczewek kontaktowych jest naturalną sprawą dla wielu osób, które korzystają z nich w celu wyeliminowania wady wzroku. Jednak jak się okazuje wcale nie jest wymogiem koniecznym, ponieważ można obecnie spotkać się na rynku z soczewkami kolorowymi „zerówkami”, które nie posiadają w sobie żadnej mocy korygującej.

Z kolei dla osób cierpiących na krótko- lub dalekowzroczność, astygmatyzm czy nawet starczowzroczność także znajdą dla siebie różne modele soczewek zabarwianych. Nie musisz w takim razie martwić się, czy aby na pewno będziesz mógł skorzystać z kolorowych soczewek na zbliżającej się imprezie karnawałowej. Może nosić je każdy – z wadą wzroku lub bez, kobiety i mężczyźni, młodsi i starsi albo mniej lub bardziej odważni – wszyscy mogą liczyć na idealny dla siebie odcień czy wzór.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Jeszcze musimy poruszyć jedną ważną kwestię, a mianowicie bezpieczeństwo i higienę związaną z noszeniem szkieł kontaktowych. Raczej nie trzeba o tym przypominać osobom, które na co dzień ich używają i już doskonale wiedzą na co uważać i w jaki sposób należy je pielęgnować, aczkolwiek wiele osób nigdy nie miało do czynienia zarówno z soczewkami korygującymi, jak i kolorowymi.

Warto tutaj wspomnieć o dokonywaniu zakupu wyłącznie w sprawdzonych i godnych zaufania miejscach, jak na przykład salony optyczne czy sklepy internetowe z certyfikowanymi markami od znanych producentów szkieł kontaktowych. Na pewno odradzamy zamawiania z nieznanych i zagranicznych stron internetowych bez polecenia innych osób, ponieważ sprzedane soczewki kolorowe mogą ostatecznie okazać się szkodliwymi dla Twoich oczu. Po drugie, musisz pamiętać, że wszystkie soczewki kolorowe wymagają również odpowiedniej pielęgnacji poprzez wymianę płynu do soczewek, wyczyszczenia pojemniczka i higieniczną aplikację szkieł do oczu. Jedynym wyjątkiem są soczewki jednodniowe, które zaraz po zdjęciu należy już wyrzucić i absolutnie nie zakładać ponownie, co może skończyć się podrażnieniem oczu.

Jakie odcienie będą idealne na karnawał?

Wszystko zależy od tego, jaki kostium zdecydujesz się ubrać, a także na jaką postać czy przedmiot będziesz się kreować. Tutaj nie istnieją żadne ograniczenia i można spokojnie dać ponieść się fantazji, a zwłaszcza jeśli masz zamiar przebrać się za jedną z postaci bajkowych czy fikcyjnych. Wówczas efekt kolorowych, jaskrawych czy głęboko czarnych i mrocznych oczu powinien sprawdzić się w 100%. Na pewno takie soczewki kolorowe okażą się świetnym dodatkiem do stylizacji i zwrócą uwagę niejednego uczestnika imprezy. Ponadto do wyboru masz mnóstwo możliwości – od nietypowych i mocniejszych odcieni po wzorzyste i oryginalne szkła kontaktowe.   


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku