Dla wielu osób czapka zimowa to znienawidzony dodatek do kurtki lub płaszcza. Inni upatrują w nich ciekawych pomysłów na podkreślenie swojego stylu, a dzięki bardzo dużej palecie materiałów, fasonów, kolorów i wykończeń każdy znajdzie coś dla siebie. Czapki zimowe nie tylko chronią głowę przed wychłodzeniem, ale również nadają stylizacji wyjątkowego charakteru. To doskonały pomysł, aby podkreślić miejski casual klub sportowy outdoor. W każdym wydaniu czapka zimowa może być po prostu niezwykle atrakcyjna.
Modele modne, ciepłe i wygodne
Przeszukiwanie stojaków z czapkami zimowymi może być niezwykłą przygodą tak jak mierzenie kolejnych fasonów. Dużą popularnością cieszą się kultowe uszatki. Poza charakterystycznym wyglądem świetnie chronią głowę, uszy, kark i szyję przed wychłodzeniem, a w opcjach pokrytych specjalnymi materiałami także przed przemoczeniem. Ten fason czapki zimowej świetnie prezentuje się zarówno ze sportowymi kurtkami, jak i miejskimi ciepłymi płaszczami.

Najpopularniejszym fasonem jest jednak czapka zimowa smerfetka. Luźniejszy splot zapewnia świetne właściwości termoizolacyjne, a dłuższa, nieco za duża forma czapki pozwala ją dowolnie układać i w pewien sposób bawić się kształtem. Najczęściej panie pozwalają jej swobodnie zwisać z tyłu lub z boku.

Moda na pompony
Puchate, miękkie i duże pompony to dla wielu osób wspomnienie dzieciństwa. Od kilku lat obserwujemy, jak ten trend wraca do łask, a kolorowe czapki zimowe z wielkimi futrzanymi pomponami (bardzo często pojawiają się dwa) stały się prawdziwym hitem miejskich stylizacji. Co istotne, to modele zakładane przez dziewczynki, jak i przez młode i dojrzałe kobiety. Niezmiennie oczywiście popularnością cieszą się berety. To klasyczne propozycje, które jednak dzięki wykończeniu oraz różnym sposobów zakładania świetnie podkreślają indywidualny styl.

Męskie czapki zimowe
Szczególnie panowie mają opory przed zakładaniem czapek zimowych. A dopasowane modele doskonale podkreślają męski styl. W szeregu różnych propozycji znajdziemy zarówno fasony klasyczne, jak i młodzieżowe czy sportowe. Panowie chętnie wybierają również czapki zimowe z pomponem szczególnie w casualowych i sportowych stylizacjach.  Tutaj też paleta kolorystyczna jest niezwykle bogata.

Najpiękniej oczywiście prezentują się czapki zimowe dla dzieci. Ilość wzorów, kolorów i fasonów jest praktycznie nieograniczona, bo dzieci lubią sięgać po oryginalne i barwne propozycje, które dodatkowo są ciepłe i mięciutkie. Poza tym maluchy bardzo chętnie wybierają propozycje z wizerunkami ulubionych bajkowych postaci.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku