Bukiet kwiatów to doskonały pomysł na prezent. Sprawdzi się on przy każdej okazji i z pewnością uszczęśliwi obdarowywaną osobę. Trzeba tylko wybrać odpowiednie rośliny i stworzyć piękny oraz niepowtarzalny bukiet. Jak tego dokonać? I czym się kierować przy wyborze kwiatów?

Pamiętaj o podstawach

Zanim przejdziesz do wyboru odpowiednich kwiatów, powinieneś poznać podstawy tworzenia bukietów. Trzeba pamiętać, że jest kilka zasadach, których warto przestrzegać. Niezależnie od okazji, z jakiej kupujemy bukiet, to liczba kwiatów powinna być nieparzysta. Tylko w przypadku wiązanek pogrzebowych może być ona podzielna przez dwa. Dlatego bardzo ostrożnie powinniśmy tworzyć bukiety, aby nie popełnić żadnego faux pas. Raczej niewiele osób będzie liczyć kwiaty, więc nic się nie stanie, gdy popełnimy błąd. Jednak warto przestrzegać zasad. Bukiety możemy skomponować i zamówić na kwiatowadostawa.pl, gdzie znajdziemy automatyczny generator. Dzięki temu w bardzo prosty sposób stworzymy przepiękne wiązanki, a następnie wskażemy odbiorcę.

Jaka jest symbolika róż?

Róże to najpopularniejsze i najczęściej wybierane kwiaty. Z pewnością Ty także właśnie o nich myślisz w pierwszej kolejności, gdy szukasz odpowiednich roślin. Dlatego bardzo ważne jest, aby znać ich symbolikę i wręczyć kwiaty odpowiedniej barwy. Jeżeli szukamy róż, które będą wyrazem prawdziwej miłości, to oczywiście należy sięgnąć po czerwone. Dla przyjaciół również te kwiaty idealnie się sprawdzą, ale takie w różowej barwie. To również świetny wybór również wtedy, gdy chcemy się odwdzięczyć. Trzeba jednak uważać z żółtymi, ponieważ są one oznaką zazdrości i rzadko bywają dobrze postrzegane. Dobrym wyborem mogą być natomiast białe róże, które są symbolem wierności i na pewno każda kobieta ucieszy się z takiego podarunku.

Jak wybierać kwiaty do wiązanki na pogrzeb?

Najtrudniejszym zadaniem jest wybór kwiatów do wiązanki pogrzebowej. Jest ona wyrazem naszej pamięci o zmarłym i oznaką wielkiego żalu. Raczej niewiele osób w tej sytuacji ma siłę rozmyślać, które kwiaty się idealnie sprawdzą. Warto więc pamiętać o kilku zasadach, aby szybko wybrać odpowiednią wiązankę. Do takiego bukietu idealnie będą pasować goździki, gerbery, lilie oraz chryzantemy. W przypadku bardzo bliskich osób sprawdzą się również czerwone róże, które bywają oznaką wielkiego szacunku.

A co w przypadku gratulacji lub podziękowań?

Bukiety też często wręczamy, gdy chcemy innym podziękować lub złożyć gratulacje. W tej sytuacji również wiele osób ma problem z odpowiednim wyborem. Warto więc pamiętać, że najlepsze w takiej sytuacji są gerbery. Będą one pasować zarówno do mężczyzn, jak i kobiet. W dodatku są niezwykle eleganckie i świetnie sprawdzą się, gdy chcemy podziękować np. naszemu promotorowi za pomoc przy pisaniu pracy. To także doskonały wybór na bukiet wręczany z okazji dnia nauczyciela, czy w lekarzowi, który pomógł nam przy ciężkim przypadku. Inną możliwością w takiej sytuacji są storczyki, na które ludzie się decydują coraz częściej.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku