Idealny materac powinien być praktycznym rozwiązaniem na wszystkie potrzeby każdego użytkownika. Jednak trudno o model, który spełniałby takie zadanie. Każda osoba ma inne preferencje, co do twardości posłania oraz materiału, z jakiego jest zrobiony materac. Nie wspominając już o problemach zdrowotnych lub zaleceniach lekarza.Jakie cechy powinien mieć idealny materac, tak, aby każdy był zadowolony z jakości snu?

Ogrom właściwości materaca w jednym modelu

Obecnie na rynku bardzo popularne są materace piankowe, które są o wiele lepszą opcją od tradycyjnych i dobrze znanych modeli sprężynowych. Jednak to nie jedyna zaleta tego rodzaju posłania. Okazuje się, że uniwersalność pianki jest czymś, co przyciąga rzesze fanów szukających ideału do swojej sypialni. Każdy znajdzie coś dla siebie. Osoby cierpiące na bóle kręgosłupa mogą wybrać modele ortopedyczne lub termoelastyczne, które dopasowują się do kształtu ciała śpiącej osoby. Z kolei wielbiciele wygody i komfortu mogą postawić na piankę wysokoelastyczną, która nie ulega odkształceniom i szybko wraca do swojej pierwotnej formy. Jednak zamiast wybierać jeden model pod konkretne właściwości, warto zastanowić się na materacem, który skupia w sobie wszystkie powyższe cechy.

Taki typ posłania jest nazywany materacem sandwich. Obco brzmiąca nazwa odnosi się do wielowarstwowości użytych pianek. W takim modelu znajdzie się zarówno termoelastyczny rodzaj wspomnianego tworzywa, jak i zdrowa pianka lateksowa. Takie rozwiązanie sprawi, że nawet osoby z różnymi problemami zdrowotnymi albo preferencjami mogą znaleźć to, czego potrzebują.

Zalet takiego typu materaca jest dużo. Podstawowa cecha to niezwykły komfort snu i jego lepsza jakość. Wystarczy wyobrazić sobie, że nasze posłanie samo pracuje w nocy i dostosowuje się do naszego ciała. Materac reaguje w zależności od pozycji ciała leżącej osoby. Co więcej w połączeniu z lateksem Talalay, model zapewnia zdrowe warunki dla snu. Jego antyalergiczna i antygrzybiczna warstwa chroni przed rozwojem roztoczy, alergii i uczuleń. Wspomaga naturalny rytm pracy ciała i reguluje temperaturę we wnętrzu wkładu. Organizm nie poci się, dzięki otwartej strukturze komórek, która posiada doskonałą wentylację. W połączeniu z wysokoelastyczną pianką sprawia, że śpiący nie zapada się do środka materaca. Ciężar jest równomiernie rozłożony, tak, aby zapewnić komfort także drugiej osobie.

Jeśli dodamy do tego pokrowiec z wysoką zawartością bawełny lub z wyciągiem z aloesu, to mamy świetny model, który jest praktycznym rozwiązaniem dla każdego amatora snu.

Dopasowania materaca do wagi, kształtu i sylwetki

Tak jak wspomniano wcześniej – każda osoba ma inną budowę ciała. Mężczyźni z reguły ważą więcej niż kobiety i mają bardziej masywną sylwetkę. Z kolei przedstawicielki płci żeńskiej mają większe obciążenie w okolic bioder oraz klatki piersiowej. Znalezienie vademecum na te różnice wydaje się niemożliwe. Na szczęście na to również jest odpowiedź. Wystarczy, aby zastosować odpowiednie przekładki pod materac. Dla osób o różnych wagach polecane są modele o odmiennych twardościach. Idealnie nadają się do tego właśnie modele w typie sandwich, które mogą mieć piankę o różnej twardości i właściwościach. Dla panów lepiej wybrać twardsze posłanie o piance posiadającej właściwości termoregulacyjne a dla kobiet polecane są modele wysokoelastyczne o mniejszej gęstości pianki.

Jak widać można połączyć zupełnie odmienne preferencje, co do snu w jednym materacu. Najlepiej, jeśli wypróbujemy go przez kilka dni w domu, wtedy ciało ma czas na reakcję i da nam jasne sygnały czy to właśnie idealny materac dla jego wymagań.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Właściwości lecznicze aloesu

Wersja do druku