Aranżacja okna w salonie to bez wątpienia kluczowe wyzwanie, jeśli chcesz osiągnąć elegancki i stylowy efekt. Jeśli zdecydowałeś się na klasyczne firanki w oknach, przed Tobą także kwestia doboru odpowiednich zasłon. Jesteś na etapie kompletowania okiennej aranżacji? Zastanawiasz się nad wyborem długości zasłon w salonie, by całość była jak najbardziej reprezentacyjna? Zobacz, na czym się skupić i stworzyć aranżację będącą niewątpliwą ozdobą całego wnętrza!

Na wysokości karnisza, czyli klasycznie

Salonowe aranżacje okienne kojarzą nam się zazwyczaj z elegancją. I bardzo dobrze! Salon to bowiem jedno z najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń w naszym domu, w którym najczęściej podejmujemy gości i spędzamy swój wolny czas. Zależy Ci na klasycznym, ale ponadczasowym efekcie? Zdecyduj się na zasłony, których wysokość wyznacza zamontowany wcześniej karnisz. Wysokość, na jakiej umieścisz karnisz oczywiście przemyśl odpowiednio wcześniej. Niemniej jednak, na etapie aranżacji okiennej, klasycznym rozwiązaniem jest zakup zasłon sięgających od karnisza do podłogi. Dopuszczalna jest także nieco krótsza wersja - przerwa między podłogą, a końcem zasłon może wynosić od 1 do 2 centymetrów. 

Zasłony powieszone w ten sposób sprawdzą się także w nowoczesnych aranżacjach, gdzie całość stylizacji okiennej stanowi długa, prosta firana bez ozdób i podpięć. Rozmieszczone po dwóch stronach zasłony sięgające niemalże do podłogi będą spójnym elementem tego typu kompozycji. Co ważne, zasłony do podłogi świetnie prezentują się zazwyczaj w przypadku gładkich materiałów, pozbawionych wzorów. Jeśli lubisz więc klasykę i prostotę, przetestuj tego typu rozwiązanie w swoim salonie!

Dostojnie, z materiałem na podłodze

Ciekawą opcją, jeśli chodzi o wybór odpowiednich zasłon do salonu, jest także rozwiązanie w postaci materiału nieco dłuższego, ułożonego na podłodze. Tutaj nie ma już zachowanej zasady paru centymetrów, a materiał ulokowany na podłodze stanowi swego rodzaju urozmaicenie. Tego typu długość zasłon jest wskazana przy modelach z lekkiego, nieco przejrzystego materiału. Tylko wtedy osiągniemy zamierzony, elegancki i dostojny efekt. Jeśli zdecydujemy się na zasłony, których końce zamieszczone są na podłodze w przypadku grubego materiału, niechcący przytłoczymy całą aranżację, która będzie wydawać się szalenie ciężka. 

Przejrzyj ofertę najciekawszych zasłon najwyższej jakości na https://strefafiran.pl/pl/c/ZASLONY/15 i sam zdecyduj, jaka opcja w Twoim salonie będzie najbardziej odpowiednia!

Liczy się także rodzaj okna!

Podczas dobierania odpowiednich zasłon do salonu nie da się także pominąć kwestii rodzaju i wymiarów okna. W nowoczesnych wnętrzach w salonach zazwyczaj jest sporo przeszkleń. W takim przypadku śmiało możesz postawić na zasłony sięgające nieco nad ziemię, bez obaw o zaburzenie proporcji danej aranżacji. Jeśli w Twoim salonie są małe, klasyczne okna, koniecznie wybierz długie, bardziej klasyczne modele. Unikniesz w ten sposób dysproporcji i optycznie zwiększysz przestrzeń. 

Pamiętaj, że odpowiednio dobrane zasłony to także:

  • odpowiedni materiał,
  • kolorystyka pasująca do całości,
  • styl synchronizujący się z danym pomieszczeniem

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku