Organizacja wesela składa się z wielu kroków. Jednym z nich jest wybór osoby, która uwieczni dla nas te najpiękniejsze i najważniejsze chwile. Dowiedz się, dlaczego dobry fotograf ślubny jest tak ważny oraz czy warto inwestować w dzisiejszych czasach w kamerzystę?
Fotograf ślubny czy kamerzysta – kogo wybrać?Bardzo rzadko zdarza się, aby narzeczeni nie chcieli skorzystać z usług fotografa na weselu. Zupełnie inaczej kwestia wygląda w przypadku kamerzysty. Z jakiego powodu stracił on na wartości. W dużej mierze spowodowane jest to rozwojem techniki. Współcześnie wielu ludzi dysponuje kamerami lub smartfonami wyposażonymi w możliwość nagrywania filmów w bardzo dobrej jakości. Myślisz, że podobnie jest w przypadku zdjęć? Okazuje się, że nie do końca. Przyjrzyjmy się bowiem, na czym polega różnica w pracy tych dwóch usługodawców i dlaczego to właśnie kamerzysta świadczy usługi, które można zastąpić. Tak jak wspomniano wcześniej w tym wypadku, bardzo istotny jest dostęp do sprzętu, który pozwoli na wykonanie nagrania bez angażowania w to usługodawcy, co z kolei przekłada się na znaczne oszczędności. W dużej mierze wynika to też z naturalnej mentalności ludzi do uwieczniania ważnych chwil samodzielnie. Kiedy mówicie słowa przysięgi w kościele wielu gości ma w ręku telefony komórkowe, aparaty fotograficzne lub kamery. Jeżeli więc i tak uwieczniają tę chwilę, to po co płacić za to innej osobie. Dodatkowo zawsze można także poprosić kogoś z rodziny, aby nagrał pierwszy taniec czy podziękowanie dla rodziców. Należy bowiem pamiętać, że dla przyjaciół i rodziny jesteście w dniu wesela traktowani jak celebryci. Przywilej ten sprawia, iż każdy bardzo chętnie pomoże Wam w tym dniu. Należy bowiem zdać sobie sprawę z tego, że zadaniem kamerzysty jest jedynie uwiecznienie wszystkiego na filmie.

Kiedy zacząć ich poszukiwania?

Bez względu na to, czy chcemy skorzystać z usług tylko fotografa, czy także kamerzysty zawsze zaleca się rozpocząć poszukiwania możliwie jak najwcześniej. Zazwyczaj tego rodzaju działania podejmowane są, kiedy narzeczeni mają wybrany już termin ślubu. Poleca się także, aby poszukiwania fotografa lub kamerzysty rozpocząć mając już podpisaną umowę z salą. Poza tego rodzaju kwestiami organizacyjnymi warto wcześniej zastanowić się jaki zakres usług nas interesuje. Robienie zdjęć czy filmowanie to podstawowe zadania fotografa i kamerzysty. Nie zmienia to faktu, że konkurencja na rynku powoduje, że możemy przy okazji skorzystać z dodatkowych usług. Fotograf może na przykład wykonać krótkie nagrania filmowe wybranych przez nas sytuacji. Kamerzysta z kolei oferuje kilkuminutowy reportaż z przygotowań do ślubu, błogosławieństwa oraz przysięgi. Zazwyczaj przygotowywany jest on w czasie wesela i puszczany gościom jako przerwa w zabawie około godziny 2:00. Najczęściej tytuł reportażu brzmi: „Przeżyjmy to jeszcze raz”.

Dlaczego fotograf ślubny jest niezbędny na weselu?

Przede wszystkim, jeżeli nie korzystamy z usług kamerzysty, to fotograf wykona profesjonalne pamiątki tego wyjątkowego dnia. Profesjonalni usługodawcy bardzo często podpowiadają jak ustawić się do zdjęcia oraz zachęcają gości do współpracy. Dodatkowo posiadają zaawansowany sprzęt, którego obsługa nie stanowi problemu, a który pozwala na stworzenie niepowtarzalnych pamiątek. - Dobry fotograf ślubny ma również „oczy dookoła głowy” i jest we wszystkich miejscach, w których zabawa przebiega wyjątkowo dobrze – mówi Katarzyna Zupka z portalu https://wedding.pl/. Dodatkowo trudno jest go zastąpić kimś z gości. Raczej nikt z uczestników wesela nie zgodziłby się chętnie na wykonywanie zdjęć przez kilka godzin.

Fotograf ślubny – jak znaleźć?

Znalezienie fotografa ślubnego często rozpoczyna się od zebrania opinii od znajomych. W tym wypadku należy jednak pytać o usługodawcę te osoby, których wesel nam się podobało lub, które mają podobne do nas oczekiwania. W ten sposób zwiększamy swoje szanse na znalezienie właściwego fotografa. Jednak największe szanse mamy szukając w sieci. Możesz skorzystać np. z tego portalu - https://wedding.pl/fotograf-slubny/warszawa lub zrobić to „okrężną drogą”. Jak? Wpisując w wyszukiwarkę hasło „fotograf ślubny”. Obejrzenie w internecie jego portfolio lub zdjęć znajomych pozwoli nam na zweryfikowanie czy jakość i efekt prac, jest dla nas zadowalający.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Fotograf na ślub

Wersja do druku