Przed tobą wesele lub ślub? Zacznij myśleć o profesjonalnym fotografie odpowiednio wcześniej. Dlaczego? Profesjonalni fotografowie mają zajęte terminy z nawet 1,5-2 rocznym wyprzedzeniem. W poniższym artykule znajdziesz m.in. informacje: •co może znaleźć się w ofercie fotografii ślubnej,
 • jak kształtują się przybliżone ceny.


  Na co zwrócić uwagę wybierając fotografa ślubnego?

  Wybierając fotograf Gdynia, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów.•Pierwszym z nich jest portfolio danego fotografa.
  •Warto przejrzeć dokładne portfolio oraz na wspólne spotkanie poprosić o przyniesienie części prac.
  •W trakcie rozmowy warto zapytać również o posiadany sprzęt.
  •Należy również upewnić się, że dany fotograf posiada licencję na fotografię w kościele.
  •Choć może się wydawać do błahą sprawą, warto dopytać, jaki strój będzie miał fotograf w trakcie ślubu. 
  •Należy sprawdzić, jak dużo wesel fotograf obsługuje wesel w trakcie roku. Popularność i system poleceń mogą z pewnością pomóc w wyborze.
  •Warto również dopytać się, jak długo będzie czekać na zdjęcia. W umowie ślubnej warto dodać adnotację o zastępczym fotografie na wypadek nagłego przypadku.
  •Niezwykle ważny jest również zapisek o płatności za usługę. Niezbędne jest ustalenie, jakiej wysokości ma zostać wpłacony zadatek w przypadku rezerwacji, jak również, kiedy wypada termin zapłaty wykonania danego zlecenia. Może być to zaraz po zakończeniu ślubu lub w momencie otrzymania pakietu fotografii z oferty.

  Jakie elementy wchodzą w skład oferty ślubnej?

  Decydując się na fotografa ślubnego należy zwrócić uwagę, jakie produkty końcowe oferuje. Chodzi to o takie szczegóły jak:•konkretna liczba zdjęć np. 500 sztuk
  •materiał w formie elektronicznej, często jako pendrive w pięknym w etui
  •piękny klasyczny, ozdobny album np. w wymiarze 30×30 cm, ważna jest również liczba stron
  •prywatna internetowa galeria zdjęć dla Gości weselnych
  •kwestia dojazdu, czy jest w cenie, czy zależy od odległości


  Często oferowane są inne opcje takie jak: plener zdjęciowy w innym dniu niż wesele, pokazanie szczegółowo przygotowań (fryzjer, kosmetyczka itp.), ekstra album w danym wymiarze, dodatkowy pendrive + etui. Świetną opcją jest również sesja narzeczeńska, która może przełamać pierwsze lody przed aparatem. Dodatkowo, jako para młoda można złapać kontakt z fotografem i nie być już w tym ważnym dniu ślubu dla niego obcą osobą. Fotograf da również kilka cennych rad co do ustawienia, które przydadzą się już w trakcie wesela.

  Gdzie wykonać sesję ślubną?

  Sesja ślubna to z pewnością wielka pamiątka. Pierwszą zasadniczą kwestią do ustalenia jest, kiedy ją wykonać. Czy ma się odbyć w dniu ślubu, czy po nim? Kolejna ważna kwestia to miejsce sesji. Jeżeli mieszkacie na Pomorzu, warto wybrać zdjęcia ślubne w Łebie. Tak naprawdę to miejsce może sprawdzić się na ślub w plenerze lub sesję poślubną na plaży. Romantyczna sceneria powoduje, że zdjęcia z pewnością będą niezapomniane.
  Na sesję poślubną świetnie sprawdzą się również miejsca, które kojarzą się z Waszym związkiem, ze wspólnymi wspomnieniami lub ze wspólnymi pasjami. Do sesji można wykorzystać także akcesoria w wybranych stylach np. boho, czy rustykalnym. 

  Ile kosztuje fotografia ślubna? 

  Pełen fotografia ślubna cennik  jest widoczny praktycznie na stronie każdego z profesjonalnych fotografów lub w wiadomości prywatnej. Cennik fotografów jest bardzo różny, kształtuje się od 1 500 złotych do nawet kilku tysięcy złotych. 
   
  Mieliście już ślub, a może jeszcze macie wybór fotografa ślubnego przed sobą? Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

  Najczęściej zadawane pytania  Podobne artykuły:

  Ile kalorii mają lody big milk
  Ile kalorii mają lody zielona budka
  zabiegi kosmetyczne
  fotograf

  Wersja do druku