Każdy, kto kiedykolwiek grał w gry komputerowe, musi zgodzić się z tym, że aby rozrywka naprawdę zapadła nam w pamięci, musimy spełnić kilka warunków. Po pierwsze ciekawa, emocjonująca gra, odpowiedni monitor i dobry sprzęt komputerowy, na którym będziemy w nią grać, taki, który się nie zawiesza i nie spowalnia rozgrywki. Właściwy czas, kiedy nie musimy się nigdzie śpieszyć, załatwiliśmy wszystkie sprawy i możemy w końcu oddać się rozrywce. Na koniec odpowiednia oprawa dźwiękowa, która jest równie ważna jak płynność i jakość grafiki. Tę niewątpliwie zapewnią odpowiednie słuchawki bluetooth nauszne. Zobacz, na co należy zwrócić uwagę, wybierając sprzęt bezprzewodowy.
1.      Jak działa bluetooth?
2.      Kiedy przydadzą się słuchawki bluetooth nauszne?
3.      Na co zwrócić uwagę, wybierając słuchawki bezprzewodowe?
 
Jak działa bluetooth?
 
To nowoczesna technologia, która jest stosowana na przykład w słuchawkach nausznych bezprzewodowych. Poza tym wyposażone są w nią również głośniki przenośne. Dzięki bluetooth można wymieniać dane na krótkich dystansach bez użycia jakichkolwiek przewodów i podłączeń. Co istotne, do jednego urządzenia można w ten sposób podłączyć kilka innych, a tym samym bez problemu można jednocześnie słuchać muzyki przez zestaw głośników bluetooth czy też pobierać dane i korzystać z telefonu.
 
Kiedy przydadzą się słuchawki bluetooth nauszne?
 
Jeżeli jesteśmy szczęściarzami i mieszkamy w domu, gdzie mamy osobny pokój do grania lub wyrozumiałą rodzinę i sąsiadów, to możemy do komputera czy konsoli podłączyć odpowiednio skonfigurowane głośniki przenośne i cieszyć się nieskrępowanym dźwiękiem przestrzennym. Niestety, niewiele osób może sobie na to pozwolić, gdyż zawsze ktoś inny w tym czasie w skupieniu pracuje lub chce poczytać książkę albo żona właśnie kładzie do snu przedstawiciela młodzieżówki naszej ligi gamingowej. Tym osobom dedykowane są odpowiednie słuchawki nauszne bezprzewodowe. Przydadzą się one również do kontaktów ze znajomymi poprzez komunikatory głosowe, gdyż większość z nich jest wyposażona w mikrofon.
 
Na co zwrócić uwagę, wybierając słuchawki bezprzewodowe?
 
Gdy podjęliśmy decyzję o ich zakupie, należałoby się zastanowić nad konkretnym modelem. Musimy się przemyśleć, czy chcemy słuchawki otwarte czy zamknięte, przewodowe czy bezprzewodowe. Bardzo ważna też jest wygoda i ich ergonomia, gdyż nic tak nie psuje emocjonującej rozgrywki jak ból uszu po kilku godzinach grania. Czym one się różnią? Słuchawki otwarte nie mają za głośnikiem obudowy, co powoduje lepsze rozprzestrzenianie się dźwięku i oddawanie membranie głośnika nawet najsubtelniejszy detali dźwięku. Ich wadą jest to, że do użytkownika docierają dźwięki zewnętrzne, które mogą zakłócać odsłuch. Ponadto, nie tłumią one dźwięku i często osoby znajdujące się w tym samym pomieszczeniu słyszą to samo co my tylko trochę ciszej. Zamknięta obudowa słuchawek daje skuteczną izolację przed dźwiękami otoczenia. Dzięki takiej konstrukcji bas jest zazwyczaj mocniejszy i pełniejszy. Niestety brak wentylacji wpływa na pogorszenie komfortu użytkowania. Poza słuchawkami stereo są też takie, które dają odsłuch przestrzenny 7.1, powodując u użytkownika gęsią skórkę podczas emocjonujących rozgrywek. Jak widzimy, wybór jest naprawdę ogromny, tylko nasza wyobraźnia i zasobność portfela może go ograniczyć.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku