Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu każdej kobiety. Przygotowania do niego trwają kilka miesięcy, by wszystko wyglądało tak, jak sobie to wymarzyła. Łącznie z nią! O ile po wyborze sukni ślubnej nie mamy już wpływu na to, jak będzie ona wyglądać, o tyle na makijaż już tak. Dopiero w dniu ślubu wykonujemy makijaż ślubny – co zrobić, by był on idealny? Oto kilka kluczowych porad.

Wykonanie makijażu ślubnego – samodzielnie, czy profesjonalnie?

Tak jak pisze portal www.makijaz.net.pl, pierwszą z decyzji, którą należy podjąć jest to, czy ślubny makijaż wykonamy samodzielnie, czy też zdecydujemy się na usługi profesjonalistki. Jeśli nie malujemy się na co dzień lub jeśli nie wychodzi nam to za dobrze – wybór jest jeden. Na rynku jest wiele wizażystek, które specjalizują się w wykonywaniu ślubnego makijażu. Zdając się na ich doświadczenie z pewnością nie będziemy żałować. Ważne, by wyrazić wprost czego oczekujemy – nie każda panna młoda chce mieć przedłużone rzęsy, czy karminowe usta. W przypadku, gdy makijaż jest również naszą pasją – możemy ślubny makijaż wykonać samodzielnie. W końcu najlepiej wiemy, w czym czujemy się dobrze.

Próbny makijaż ślubny

Nie pozostawiaj niczego przypadkowi! Koniecznie zdecyduj się na wykonanie próbnego makijażu ślubnego, by w wielkim dniu nie narazić się na niepotrzebne stresy. Bez względu na to, czy decydujemy się na profesjonalny makeup, czy też wykonany samodzielnie – na kilka dni przed ślubem wykonajmy próbę generalną. Możemy wtedy sprawdzić trwałość makijażu oraz to, czy dobrze się w nim czujemy.

Makijaż ślubny – zasady

Pamiętajmy o tym, że makijaż ślubny jest równocześnie makijażem fotograficznym. My cieszymy się nim jeden dzień, jednak na zdjęciach to cudowne wydarzenie – nasz ślub – utrwalone zostaje na długie lata. Więc kiedy spojrzymy wstecz, chciałybyśmy cieszyć się pięknym wyglądem na fotografii, a nie przerysowanym i sztucznym. Dlatego z pewnością musi być on trwały i widoczny. Bardzo popularny jest makijaż ślubny z mocnym akcentem - czytaj o nim tutaj. Jest to sprawdzony sposób na hipnotyzujący wygląd. Mocniej zaakcentowane oko i delikatnie podkreślone usta, to idealny makijaż na wyjątkowe okazje, do jakich zdecydowanie należy ślub. Tym sposobem z pewnością olśnimy wszystkich swoim wyglądem i przyciągniemy nie jedno spojrzenie. Nie decydujmy się na delikatny, wręcz codzienny makeup, ponieważ na zdjęciach będziemy wyglądać mdło – chyba, że opcja no makeup jest naszym codziennym wyborem. Choć i w tym przypadku polecamy podkreślić delikatnie oczy i usta.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

suknia ?lubna

Wersja do druku