Kwiaty od niepamiętnych czasów dawane są w prezencie na różne okazje. Są eleganckim podarunkiem, uświetniającym daną uroczystość. Piękne kwiaty wpływają na poprawę samopoczucia oraz wywołują uśmiech na niejednej twarzy. Z kwiatów stworzyć można przeróżne kompozycje, wyjątkowe aranżacje oraz udekorować niejedno wnętrze. Jednak stworzenie wyśmienitego kwiatowego dzieła nie może odbyć się bez florystycznych dodatków.

Coraz większy wybór dodatków

Dekoracje zrobione z kwiatów sztucznych powinny zaskakiwać swoją bujnością i urozmaiceniem, a wyglądem przypominać kompozycje wykonane z żywych roślin. Niemal każda hurtownia kwiatów sztucznych jak Bomm.pl oferuje szeroki wybór artykułów florystycznych. Są one nieocenioną pomocą w tworzeniu wyjątkowych kompozycji.

Florystyczna geografia roślin

Florystyka ma dwa znaczenia. W pierwszym rozumieniu jest działem botaniki zajmującym się badaniem kwiatów, natomiast w drugim, wielką sztuką artystycznego układania kwiatów. Florystyka jest wszechobecna w życiu każdego człowieka. Dekorowane kwiatami są zarówno domy, ogrody, jak i obiekty użyteczności publicznej – urzędy, biura, restauracje, galerie, banki. Florystyka jest wszędzie tam, gdzie ktoś dostrzeże potrzebę wzbogacenia wnętrza jakimś kwiatowym elementem.

Kwiatowy kunszt

Floryści dążą do tego, by każda zaaranżowana przez nich dekoracja kwiatowa była elegancka, oryginalna i trwała. Do wszystkich kompozycji dokładnie dobierają zarówno kwiaty, jak i florystyczne dodatki, które wspaniale dopełniają całość. Komponując kwiatowe dzieła, florysta kieruje się panującą modą i stylem.

Dekoracyjna trwałość

Poza aspektem wizualnym, bardzo ważna jest trwałość kompozycji. Dlatego też, floryści bardzo często sięgają po sztuczne kwiaty wysokiej jakości. Dzięki nim, możliwe staje się stworzenie pięknej kompozycji, przypominającej tę zrobioną z naturalnych odpowiedników, a dodatkowo niezwykle trwałej. Nowoczesne hurtownie sztucznych kwiatów oferują ogromny wybór roślin oraz niezbędnych florystycznych dodatków.

Florystyczna wielowymiarowość

Każdy nowy florystyczny trend niesie za sobą falę świeżych kolorów, innowacyjnych pomysłów, coraz to piękniejszych kwiatów oraz zaskakujących dodatków.  Niejednokrotnie zdarza się, że to właśnie interesujący dodatek staje się źródłem inspiracji do stworzenia kreatywnego florystycznego dzieła.

Florystyka – dziedzina z wielowiekową tradycją

Florystyka ma bardzo odległe korzenie, sięgające jeszcze czasów starożytnej Persji. Prowadzono wówczas najstarsze uprawy róż, by oddawać za ich pomocą cześć bogom. Róże uprawiane były także jako surowiec do produkcji zapachowych olejków. W okresie baroku przykładano szczególną wagę do komponowania symetrycznych, cudownych bukietów, które zdobić miały szlacheckie domy oraz wnętrza pałaców. Od zawsze we florystyczne dominował przepych, piękno oraz bogactwo dodatków, bez których zaaranżowanie wybitnego dzieła nie byłoby tak skuteczne.

Źródła:


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku