Czujniki ruchu i zmierzchu są wykorzystywane w systemach inteligentnego domu, ale nie tylko. Bardzo często montuje się je niezależnie, jako dodatkowy element ułatwiający funkcjonowanie nawet w starym domu.

Co to są detektory mikrofalowe i jak działają?

Detektory mikrofalowe początkowo były najczęściej wykorzystywane w celach podniesienia bezpieczeństwa korzystania z danego budynku. Jednak w ostatnich latach ich zastosowanie jest zdecydowanie szersze. Doskonałym przykładem wykorzystania detektora mikrofalowego jest czujnik ruchu i zmierzchu, który warto wykorzystać we własnym domu.

Czujnik ruchu i zmierzchu sprawiają, że mieszkanie staje się nie tylko bezpieczne, ale również funkcjonalne. Nie musimy po omacku szukać włącznika do światła, tylko po samym wejściu do pokoju czujnik ruchu wykrywa osobę i włącza światło. Czujniki ruchu dodatkowo odstraszają potencjalnych złodziei, ponieważ zapalają się w momencie, gdy ktoś wejdzie na naszą posesję.

Jak zaoszczędzić na comiesięcznych rachunkach za prąd?

Czujniki ruchu dodatkowo pozwalają realnie zaoszczędzić na rachunkach za prąd, ponieważ samoczynnie zapalają i gaszą światło. Jest to szczególnie przydatne w domach, w których mieszka więcej osób lub w których znajdują się małe dzieci.

Czujniki ruchu można zamontować także do systemów wentylacji. Jest to doskonałe rozwiązane np. w łazienkach. Po wejściu do takiego pomieszczenia wentylacja się automatycznie włączy i wyłączy po naszym wyjściu z niego.

Wszystkie osoby zainteresowane tematyką automatyki budynkowej zapraszamy do zapoznania się z ofertą jednej z najbardziej polecanych firm na rynku - www.zamel.pl/produkty/exta-automatyka-budynkowa/czujniki-ruchu

Czujniki ruchu w systemach inteligentnego domu – korzyści

Poza poprawą komfortu mieszkania w budynku i obniżeniu rachunków za prąd, korzystanie z czujników ruchu i innych rozwiązań dostępnych w ramach systemów inteligentnego domu przynosi też wiele innych korzyści. To przede wszystkim możliwość sterowania elektroniką w całym domu, bez względu na to, gdzie aktualnie przebywamy, bo większość systemów pozwala na zarządzanie nimi np. z poziomu własnego komputera czy telefonu komórkowego. Automatyka budynkowa pozwala także zwiększyć bezpieczeństwo życia w domu, nie tylko poprzez samo włączające się światło zewnętrzne, gdy ktoś wejdzie do domu, ale także poprzez możliwość włączenia światła w pokojach nawet wtedy, gdy znajdujemy się nawet kilkaset kilometrów od naszej miejscowości.

Czy systemy inteligentnego domu można stosować także do utrzymania optymalnej temperatury w domu?

Inteligentne domy pozwalają także efektywnie zarządzać np. ogrzewaniem w domu, ponieważ można włączyć ogrzewanie dopiero przed naszym powrotem do mieszkania. Dzięki temu od razu wchodzimy do ciepłego domu, mimo, że od rano nie było ono ogrzewane. Nowoczesne systemy pozwalają także na zaprogramowanie cyklu pracy ogrzewania, dzięki czemu jesteśmy w stanie ustalić nawet na kilka dni wcześniej, kiedy ogrzewanie się włączy i kiedy wyłączy. Dzięki takiemu rozwiązaniu można obniżyć rachunki nawet o kilkaset złotych.

Wszystkie osoby zainteresowane tematyką czujników ruchu zachęcamy do przeczytania artykułu o czujnikach montowanych w łazienkach – „Czujniki ruchu i obecności w praktyce. Czy warto montować wentylatory łazienkowe z czujnikiem ruchu?”. Dzięki niemu dowiesz się, czy zamontowanie wentylatorów łazienkowych z czujnikiem ruchu jest w ogóle opłacalne.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku