Precyzyjny makijaż oka w taki sposób, by uwypuklić jego piękno, to niełatwe zadanie. Liczą się tutaj nie tylko umiejętności, ale także kosmetyki i akcesoria, takie jak pędzle do makijażu. W jaki sposób się nimi posługiwać, by wykreować wyraziste oko?

Nakładanie cieni do powiek

Pędzle do makijażu oka posiadają różne kształty włosia. Niektóre z nich są bardziej precyzyjne, zaś inne puszyste. Przed przystąpieniem do wykonywania makijażu należy się upewnić, czy mamy zarówno produkt do nakładania cienia, jak i jego rozcierania. Sama nieroztarta plama cienia wygląda niestarannie i zmniejsza oko. Pędzlem o kwadratowym kształcie nakłada się cień na powiekę ruchomą. Można w kąciku dołożyć trochę ciemniejszego koloru. Teraz całość trzeba rozetrzeć.

Do tego służy puchaty pędzel do makijażu. Musi być on czysty. Delikatnie przykłada się go do oka i rozprowadza cień w górę, tak by granica pomiędzy kolorami a skórą była zatarta i naturalna. W przypadku braku doświadczenia wystarczy poprzestać na jednym kolorze, ponieważ nałożenie dwóch cieni wymaga nieco wprawy.

Modelowanie oka

Oko można wymodelować za pomocą kreski wykonanej ciemnym cieniem lub eyelinerem. Do tego potrzebne są pędzle do makijażu o dość sztywnym włosiu oraz ścięte skośnie. Wystarczy na czubek pędzelka nabrać odrobinę cienia, na sucho lub mokro i narysować kreskę nad linią rzęs. Można oczywiście wyciągnąć do góry tak zwaną jaskółkę, by uzyskać efekt kociego oka.

Eyeliner również można nakładać tym samym pędzlem. Wtedy uzyska się bardziej wyrazisty i geometryczny efekt. Nad linię rzęs można nałożyć także kredkę do oczu, ale najlepiej delikatnie rozetrzeć jej kontury pędzlem do makijażu o sztywnych włoskach. Do makijażu oka zalicza się także brwi. W sprzedaży znajdują się specjalnie wyprofilowane pędzle, pomagające wymodelować ich kształt.

Jak dbać o pędzle do oczu?

Tak jak i inne akcesoria, należy czyścić po każdym użyciu. Nie chodzi o to, by jedynie zdezynfekować je specjalnym płynem w sprayu. Trzeba po prostu przygotować ciepłą wodę i szamponem i dokładnie umyć oraz wypłukać wszystkie pędzle. Oko jest niezwykle wrażliwe i jakikolwiek bakterie pozostające na pędzlu są dla niego niebezpieczne.

Mycie akcesoriów jest szczególnie ważne, jeżeli wykonuje się makijaż nie tylko sobie, ale na przykład mamie czy koleżankom. Warto kilka zestawów do makijażu, by umyte produkty mogły na spokojnie wyschnąć.

Artykuł przygotowany we współpracy z kosmetykizameryki.pl


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku