Po latach popularności bogato zdobionych płytek ceramicznych, w polskich łazienkach przyszła kolej na triumf minimalizmu. Elegancki biały gres, nowoczesne meble, oszczędne w wyrazie baterie łazienkowe oraz prostokątne umywalki stanowią nowoczesne i coraz popularniejsze wyposażenie łazienek. Przedstawiamy kilka propozycji na urządzenie tego pomieszczenia.


Minimalistyczna kabina łazienkowa – elegancka i z klasą

Nowoczesne kabiny łazienkowe są proste i przejrzyste. Do ich produkcji wykorzystuje się dobrej jakości materiały w myśl zasady: mniej znaczy więcej. Za szklaną ścianką znajduje się minimalistyczna i prosta w obsłudze deszczownica kwadratowa w kolorze chromu. Co ważne, sprzęt jest wyposażony w system szybkiego usuwania kamienia wapiennego, co chroni go przed awarią i zatkaniem na skutek codziennego użytkowania. Do tak nowoczesnej kabiny prysznicowej będzie doskonale pasować umywalka nablatowa marki Catalano o prostokątnej minimalistycznej linii. Również szafka pod umywalkę powinna wpasowywać się wizualnie w pomieszczenie, a więc być elegancka, minimalistyczna i oszczędna w wyrazie.

 

Wanna wolnostojąca o opływowym kształcie

W tym sezonie prawdziwe triumfy święci wanna wolnostojąca. Dzięki popularyzacji tego rozwiązania jest ona coraz tańsza i łatwiej dostępna w sklepach, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. Idealnym jej dopełnieniem jest nowoczesna wolnostojąca bateria wannowa i uzupełniająca bateria umywalkowa. Każda z nich jest dostępna w sklepie https://gnsbud.pl/. Również zlewozmywak jednokomorowy w kuchni, szczególnie ten znajdujący się na wyspie, można wyposażyć w tego typu baterię. W mniejszych łazienkach, na przykład tych urządzonych na poddaszu, sprawdzi się komfortowa i zajmująca mniej miejsca wanna narożna.

 

Designerski grzejnik łazienkowy – intrygujący element nowoczesnego wnętrza

Do Polski przenika coraz więcej inspiracji z krajów Europy Zachodniej. W związku z tym także rodzimi producenci opracowują nowatorskie kolekcje sprzętów i dekoracji. Nowoczesny i designerski grzejnik łazienkowy świetnie sprawdza się w minimalistycznych łazienkach. Zwraca uwagę swoim kształtem, zróżnicowaną fakturą i interesującą kolorystyką, zachowując przy tym wszystkie swoje funkcje grzewcze. Nowoczesne grzejniki są często wykonywane ze stali nierdzewnej, która cechuje się dobrymi parametrami technicznymi, wysokim poziomem trwałości i funkcjonalności. Co więcej, tego typu urządzenia zachowują swój nieskazitelny wygląd przez wiele lat, nie rdzewiejąc i nie zmieniając kształtu ani barwy.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku