Myjka parowa to wydajne urządzenie, które posłuży Ci podczas przeprowadzania regularnych porządków domowych – nawet tych codziennych! Przekonaj się, co możesz nią wyczyścić, jak działa oraz na co zwracać szczególną uwagę podczas wybierania najlepszego modelu.

Czy myjka parowa warta jest grzechu?

Trudno uznać porządkowanie mieszkania za pasjonujące hobby. Najlepsze sprzątanie to takie, które jest ultraszybkie, nie zmusza do przesadnego wysiłku i nie powoduje zmęczenia, a przy okazji przyczynia się do osiągnięcia świetnych rezultatów. Cóż, cudów nie ma. Ale za to jest myjka parowa, która z pewnością skróci czas porządków i ograniczy wysiłek, a już na pewno pozostawi świetne efekty!

Co można umyć myjką parową?

Popularnym zastosowaniem myjek parowych jest oczyszczanie powierzchni szklanych, zwłaszcza szyb okiennych. Jeśli używamy zwykłej szmatki, ścierki czy gąbki, zapewne zostawimy zacieki. Mało tego, ściągając zabrudzenia z zewnętrznej części okna, a następnie mocząc ściereczkę w misce, zanieczyszczamy wodę i przenosimy ją na kolejny kawałek okna. I tak bez końca, chyba że po każdym przejechaniu po szybie poszlibyśmy wypłukać akcesorium pod bieżącą wodą.

Myjka parowa eliminuje wszystkie wady związane z myciem okien szmatką:

  1. Nie wymaga stosowania środków chemicznych, więc: 1) oszczędzamy, 2) eliminujemy ryzyko powstania zacieków lub pozostawienia klejącej się warstwy na szybie.

  2. Czyści szybko, a wręcz błyskawicznie.

  3. Sama rozpuszcza zabrudzenia i zbiera je – nasza rola zaczyna się i kończy na objęciem parą całej powierzchni okna.

  4. Pozostawia szkło lśniące.

  5. Nie tylko czyści, ale również dezynfekuje! Gorąca para wodna zabija bakterie i eliminuje alergeny, dzięki czemu zyskujemy powierzchnię o nieskazitelnej higieniczności. Czyż to nie spełnienie marzenia alergików?

Ale na oknach nie koniec! Myjką parową oczyścimy także inne powierzchnie: marmurowe i granitowe, szklane, lakierowane. Jest świetna do mycia blatów, szafek, okapów, luster, kabin prysznicowych, płytek ściennych i podłogowych. Doskonale wypełni swe zadanie w kuchni, z racji iż bez trudu rozpuści cząsteczki tłuszczu powstałe w wyniku gotowania i osadzające się na różnych płaszczyznach.

Jak korzystać z myjki parowej?

Myjka parowa to urządzenie o bardzo prostej konstrukcji, co przekłada się na łatwość użytkowania, nawet przez osoby nie mające wcześniej do czynienia z elektrycznymi narzędziami sprzątającymi. Przed rozpoczęciem mycia parą musimy uzupełnić zbiornik z wodą i upewnić się, że akumulator jest naładowany (istnieją też modele sieciowe, ale są znacznie mniej poręczne). Teraz wystarczy włączyć przycisk, by woda ze zbiornika została ogrzana do temperatury wrzenia i wyrzucona ku płaszczyźnie. Kiedy para odklei zabrudzenia, zbierze je nakładka z mikrofibry, i gotowe!

Myjka parowa na akumulator

Wśród myjek parowych najdziemy modele z akumulatorem, bateriami i sieciowe. Najlepsze są pierwsze i drugie, ponieważ ułatwiają manewrowanie i wykluczają konieczność przepinania kabla do innego gniazdka, gdy zmienimy pomieszczenie.

Ale akumulator akumulatorowi nierówny! Podczas wybierania najlepszego urządzenia konieczne jest zwrócenie uwagi zarówno na to, ile minut przez przerwy może działać myjka, a także ile czasu zajmuje naładowanie. Wydajne urządzenia działają długo, a ładują się umiarkowanie krótko. Pamiętaj, że od tego zależy, jak dużą przestrzeń sprzątniesz i w jakim czasie będziesz mógł powrócić do pracy, jeśli nie uda Ci się sprzątnąć wszystkiego!

Sprawdź również, jaką myjkę ciśnieniową wybrać do przeprowadzenia porządków na zewnątrz domu, np. umycia elewacji lub samochodu: Jaką myjkę ciśnieniową kupić? Zobacz sprawdzone propozycje.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

szyde?kowanie
mycie okien

Wersja do druku