Mycie okien nie musi być przykrym obowiązkiem. Dzięki robotom i myjkom ciśnieniowym praca może przebiegać lekko i przyjemnie. Sprawdź, jak przygotować się na wiosenne porządki i nie dać się zwariować.


 

Jak ułatwić sobie mycie okien?

Mycie okien może być żmudnym i czasochłonnym zadaniem. Ale dzięki myjce ciśnieniowej możesz ułatwić i przyspieszyć ten proces. Myjki ciśnieniowe są przeznaczone do szybkiego usuwania brudu, pyłu i innych uporczywych plam z okien bez pozostawiania smug. Ponadto są łatwe w użyciu i wymagają minimalnego wysiłku z Twojej strony. Jeśli więc szukasz skutecznego sposobu na umycie okien, zdecydowanie warto zainwestować w myjkę ciśnieniową.

Myjki ciśnieniowe są wyposażone w różne rodzaje dysz, które pozwalają dostosować ciśnienie do rodzaju czyszczonej powierzchni. Dzięki temu Twoje okna nie ulegną uszkodzeniu podczas ich czyszczenia. Co więcej, myjki ciśnieniowe doskonale nadają się również do usuwania uporczywych plam ze szklanych powierzchni, a także usuwania pleśni i glonów z ram okiennych.

Myjka ciśnieniowa - sprawdzona przy myciu okien

Myjka ciśnieniowa na stałe zagościła w wielu gospodarstwach domowych, ułatwiając wykonywanie wielu prac domowych, od mycia tarasów po czyszczenie elewacji. Przy odpowiednich częściach zamiennych bez problemu można wykorzystać wysokie ciśnienie wody podczas mycia okien. W ten sposób wyczyścimy też ramy okienne oraz parapety. Oczywiście, wokół okna powstanie w trakcie mycia spora kałuża. Dlatego myjki ciśnieniowe zwykle wykorzystuje się jedynie na zewnętrznych szybach, zwłaszcza przy sporych rozmiarów oknach. Na użytek domowy najlepiej sprawdzi się lekka myjka elektryczna.

Skuteczne czyszczenie okien - myjka do okien Karcher

Myjka do okien Karcher pozwala na umycie ok. 75 m kw. w ciągu 25 minut. Spotkasz się z dwoma typami urządzeń tego typu od Karcher. Pierwszy z nich to myjka typu VW, składająca się z pojemnika na płyn myjący oraz wymienianej ściereczki. Tą ostatnią można także wyprać w temperaturze 60°. Dzięki części ściągającej brud z pojemnikiem o pojemności od ok. 100 ml, możesz myć okna za pomocą jednego przycisku.

Mniej popularna ale równie skuteczna myjka Karcher typu KV do mycia szyb posiada podłużny pojemnik, do którego wlewa się wodę oraz środek do mycia okien. Od spodu znajduje się ściereczka, którą doczyścisz okna bez szorowania. Jak to możliwe? Dzięki wibracjom, które włączysz za pomocą jednego przycisku, uzyskasz perfekcyjnie czyste okna już za pierwszym zamachem. Myjka automatycznie podaje środek z wodą, dzięki czemu możesz w kilka chwil zapomnieć o myciu okien. Sprzęt do mycia okien Karcher działa na wbudowane baterie, a do każdego zestawu dołączana jest ładowarka.

Rewolucja w myciu okien

Skoro zmywarka coraz częściej zwalnia nas z obowiązku mycia naczyń, czemu nie skorzystać z usług robota przy myciu szyb? Wystarczy zgodnie z instrukcją zamontować robot na oknie a zacznie on automatycznie czyścić dostępną szklaną powierzchnię. Roboty generują systematyczną ścieżkę czyszczenia, dzięki czemu mycie szyb gwarantuje pełne pokrycie całej przestrzeni. Automatyczne roboty pozwalają także bezpiecznie umyć okna w trudno dostępnych lub wysoko położonych miejscach.

Wystarczy przytwierdzić robot do mycia okien do powierzchni szyby, a system zarejestruje i zapamięta krawędzie okien oraz dopasuje się do ramy. Różne tryby pracy pozwalają na użycie robota także w przypadku tłustych plam lub potrzeby bardzo dokładnego mycia okien. Jeśli więc mycie okien płynem i wodą wydaje Ci się już przestarzałą metodą, masz stuprocentową rację.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku