Trendy z zakresu aranżacji wnętrz zaskakują nas czymś nowym każdego sezonu. Są jednak i takie tendencje, które powracają co roku. Koniec 2018 upłynie pod znakiem szlachetnych odcieni – rubinu i szmaragdu. W mieszkaniach pojawią się także dodatki nawiązujące do ziemistych i stonowanych barw. W jakie zasłony warto zainwestować w tym sezonie, aby mieć modnie urządzone i przytulne mieszkanie?


Barwy kamieni szlachetnych – szmaragd i rubin

W tym sezonie zarówno w modzie, jak również w aranżacji wnętrz dużym powodzeniem cieszą się barwy kamieni szlachetnych. Wśród nich prym wiedzie szmaragd i rubin. Odcienie te będą pojawiać się pod postacią eleganckich ciężkich zasłon wykonanych z aksamitu, a także w formie eleganckich tapicerowanych sof.

 

Dojrzałe i mocne kolory – elegancja we wnętrzu

Musztardowy, fioletowy i granatowy kolor również będzie pojawiać się pod koniec roku we wnętrzach. Najczęściej przybierze formę dodatków, które z sezonu na sezon można bardzo łatwo zmieniać. Interesującą opcją odmieniającą diametralnie pomieszczenie są gładkie zasłony, utrzymane w którejś z powyższych odcieni. Zdominują one przestrzeń i wprowadzą szlachetność. Dobrym rozwiązaniem w przypadku mniej standardowych okien są zasłony na wymiar, mocowane na karniszu albo przy pomocy żabek, albo bezpośrednio przy użyciu taśmy z kółkami wszytej w górną część materiału.

 

Ziemistość i spokój – cisza, która odpręża

Pod koniec roku we wnętrzach pojawią się również ciepłe, choć stonowane odcienie brązu, począwszy od jasnych tonacji, poprzez barwy koniakowe i lekko rude, skończywszy na kasztanowych i hebanowych. Równie popularny będzie odcień terakoty. Naturalne brązy wprowadzają do domu spokój i harmonię, wyciszają i uspokajają po całym dniu pełnym wrażeń. Akcesoria w modnej kolorystyce nastrajają wnętrze i jego mieszkańców do nadchodzącej jesieni.

 

Pasiaste motywy dekoracyjne

Tegoroczna jesień upływa również pod znakiem wielkiej popularności pasków i paseczków. Tkaniny w pasy ułożone wertykalnie, horyzontalnie i po skosie będą przewijać się w dodatkach, takich jak zasłony, poduszki i maty na stół. Modne będą pasy zarówno monochromatyczne, jak i wielokolorowe. Przy ich użyciu można kształtować przestrzeń – cienkie, pionowo ułożone pasy dają wrażenie pomieszczenia wyższego niż jest w rzeczywistości.

 

Zasłony z motywem kosmosu – lot ku gwiazdom

Tematyka kosmosu fascynuje człowieka tak bardzo, że motywy te przenikają do przestrzeni domowych. W tym roku galaktyczne wzory pojawią się na tkaninach zasłonowych. Za ich pomocą można zbudować intrygującą atmosferę w domowym gabinecie, ale też w pokoju nastolatka zafascynowanego kosmosem i astronautyką.

 

Ekologiczne inspiracje – hit tego sezonu

W 2018 roku bardzo dużą popularnością cieszą się akcesoria i dodatki związane z naturą. Poduszki imitujące słoje drewna i zasłony w kolorze dojrzałej szałwiowej zieleni świetnie współgrają ze stolikami wykonanymi z naturalnego dębu i buku. Ekologicznych aranżacji dopełniają ramki na zdjęcia w odcieniu złota i miedzi, które dodają całości lekkiego i eleganckiego charakteru.

 

Floralne akcenty – powracający i ponadczasowy trend

Kwiaty są obecne nie tylko w modzie, ale również we wnętrzu. Kwiatki i kwiatuszki urozmaicają domową przestrzeń, ocieplają ją i czynią bardziej przytulną. W tym roku we wnętrzach pojawia się wiele pąków kwiatowych, ale również dużo zieleni. Kwieciste materiały będą wdzięcznym materiałem zasłonowym również dlatego, że będą dobrze chronić pomieszczenia przed zbyt dużą ilością światła słonecznego.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku