Marzysz o długich i gęstych rzęsach, ale nie wiesz jak o nie właściwie dbać? A może są kruche, rzadkie i nieestetycznie wyglądają? Stosowałaś już wiele serum do rzęs, ale nic nie pomaga? W niniejszym artykule podpowiemy co zrobić by poprawić ich wygląd.

Zadbane, długie i przede wszystkim gęste rzęsy to marzenie każdej z nas. Nie tylko zdobią oczy w taki sposób, że nawet kiedy nie mamy nałożonej maskary podkreślają naszą urodę, ale pełnią też bardzo istotną funkcję ochronną. Zabezpieczają bowiem nasze oczy przed drobinkami kurzu i brudu, które unoszą się w powietrzu. Dzięki temu możemy swobodnie patrzeć, bez ciągłego mrużenia oczu, a przy tym nie zapadamy na żadne infekcje. Jaką jednak pielęgnacje zastosować? Czy serum na gęste rzęsy działa? Co właściwie szkodzi naszym rzęsom? Na te oraz inne pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

Co szkodzi naszym rzęsom?

Zanim przystąpimy do pielęgnacji musimy zdawać sobie sprawę z tego, jak wiele czynników wpływa na stan oraz wygląd naszych rzęs. Dieta uboga w składniki odżywcze oraz witaminy, promieniowanie UV, a także kosmetyki wątpliwej jakości, to tylko nieliczne elementy, które mogą je osłabiać lub niszczyć. Destrukcyjnie na  ich stan wpływa również chodzenie spać z niezmytą maskarą. W takim wypadku możemy w nocy nieświadomie łamać lub uszkadzać delikatne włoski o poduszkę czy kołdrę. Podobnie jest w przypadku używania zalotki po nałożeniu tuszu do rzęs. Niestety, szkodliwe nawyki mogą bezpowrotnie je uszkodzić, dlatego będą odrastały coraz to słabsze i rzadsze. Jeżeli tego nie zmienimy, to nawet najlepsze serum na wydłużające rzęsy w niczym nam nie pomoże.

Co warto stosować na porost oraz zagęszczenie rzęs?

Jeżeli wyeliminujemy szkodliwe nawyki oraz urozmaicimy naszą dietę, wzbogacając ją w owoce oraz warzywa, zobaczymy pierwsze rezultaty – a mianowicie powoli odrastające włoski. Jeżeli są przerzedzone, warto na jakiś czas zrezygnować z nakładania kosmetyków i malowania oczu, a zamiast tego zastosować delikatne masaże oraz serum do rzęs Kerabione, które nie tylko pobudzi je do wzrostu, ale odżywi i wzmocni. Dzięki zawartości drogocennych składników zagęszcza, a także wydłuża rzęsy. Dlatego zdecydowanie warto wprowadzić serum do codziennej pielęgnacji.

Serum do rzęs Kerabione zostało przebadane dermatologicznie, a także sprawdzone przez okulistów pod kątem ich wpływu na oczy. Dlatego też, z powodzeniem mogą je stosować osoby z wrażliwymi okolicami oczu, jak również te, które noszą soczewki kontaktowe. To skuteczne serum do rzęs nadaje się także do wzmacniania i porostu brwi. Dzięki niemu będą one silniejsze i lśniące.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma jarzynowa

Wersja do druku