Dlaczego warto korzystać z parkingów przy lotniskach?

Każdego roku coraz większa liczba Polaków wybiera samolot, jako swój środek transportu za granicę. Łączy się to zarówno z wyjazdami służbowymi, jak i prywatnymi, czyli w większości wakacyjnymi. Nie każdy jednak mieszka blisko lotniska i jakoś trzeba na nie dotrzeć. Korzystamy więc z naszego prywatnego auta, ale co potem z nim zrobić na czas wyjazdu?


Parkingi przy lotniskach

Wybierając się na lotnisko do większego miasta, np. do Warszawy powstają przed wylotem właśnie takie problemy, jak zapewnienie bezpieczeństwa dla auta w trakcie wyjazdu. Można auto zostawić gdzieś na zwykłym, darmowym parkingu i na miejsce dojechać autobusem, albo taksówką, ale wtedy powstaje niebezpieczeństwo, że ktoś może nasze auto uszkodzić albo, co gorsza, ukraść.

Najlepiej jest po prostu nie kombinować i nie wymyślać zbyt kreatywnych rozwiązań, ponieważ najprostsze rozwiązania są zawsze właśnie tymi najlepszymi. Wystarczy tylko skorzystać z jednego z parkingów, które oferują swoje usługi w sąsiedztwie lotniska.

Takich parkingów na przykład w naszej stolicy znajdziemy wystarczającą ilość, żeby ktoś, kto wcześniej pomyśli o takim rozwiązaniu, miał miejsce na swoje auto. Są one bliżej lub dalej od lotniska, ale nigdy nie jest to zbyt duża odległość, aby pokonać ją pieszo, lecz na szczęście firmy oferujące usługi parkingowe stosują rozwiązanie na to, aby ich klienci nie musieli pieszo chodzić na lotnisko, albo korzystać z płatnych taksówek, czy autobusów.

Jak korzystać z parkingów i jakie oferują usługi?

Wiadomo już, że parkingi przy lotniskach są najbezpieczniejsze i nie ma lepszego rozwiązania. No dobrze, ale jak skorzystać z usług takiego miejsca?

Podpowiedź korzystania z takich usług, możemy znaleźć między innymi na stronie internetowej parkingu P24 przy lotnisku Warszawa – Okęcie odlotowyparking.pl. Jak możemy przeczytać na stronie, pierwszą czynnością, którą powinniśmy zrobić, jest rezerwacja miejsca parkingowego. Możemy to zrobić poprzez formularz, wiadomość e-mail, albo po prostu telefonicznie.

Rezerwujemy na odpowiednią ilość dni i w dzień wylotu udajemy się na parking. Tam auto będzie bezpieczne przez cały okres naszej nieobecności. Firmy oferują takie usługi, jak całodobowy monitoring i obchody, czyli możemy spać spokojnie.

Auto już zaparkowane pozostaje więc tylko dostać się na lotnisko. Z parkingu możemy wyjechać na przykład oferowanym przez firmę klimatyzowanym busem, który zawiezie nas pod samo lotnisko.

Koszty parkingu

Wbrew pozorom taki strzeżony parking wcale nie jest drogi. Choć opłata za jeden dzień może wydawać nam się wysoka, ponieważ może wynosić około 80 zł - 90 zł, to każdy kolejny dzień jest oferowany tak naprawdę za drobną dopłatą i tak na przykład za dwa tygodnie korzystania ze strzeżonego parkingu możemy zapłacić do około 200 zł. Warto także polować na promocje.

Czy warto korzystać z takich parkingów przy lotniskach? Oczywiście, że tak. Nasze auto będzie bezpieczne, nikt go nie zarysuje i nie ukradnie, a opłata wcale nie jest taka wysoka. Pozostaje nam tylko cieszyć się wyjazdem.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku