Wyroby skórzane od zawsze były uważane za produkty wysokiej jakości, które z powodzeniem będą nam mogły służyć przez lata. Tak i jest w rzeczywistości pod warunkiem, że mamy do czynienia z prawdziwą skórą, która faktycznie posiada takie właśnie parametry wytrzymałościowe. Jednakże, tak jak i każdy inny materiał tak też i skóra z czasem ulega zabrudzeniom. Wówczas pojawia się pytanie co do tego, jak taką skórę wyczyścić, jakich preparatów i urządzeń użyć, aby dogłębnie ją wyczyścić, nadać jej nowego blasku, a przy okazji wszystkich tych działań nieopatrznie nie narazić jej na szwank. Produkty wykonane z naturalnej skóry zazwyczaj nie należą do najtańszych, warto więc dowiedzieć się czegoś więcej o tym, w jaki sposób właściwie o nie dbać.

Skóra często spotykana jest jaki materiał do produkcji odzieży, ale i coraz częściej mamy do czynienia ze skórzanymi obiciami i tapicerkami - na przykład w samochodach lub też na meblach. Skuteczne czyszczenie skór różnego rodzaju można wykonać wykorzystując do tego Karcher.

Dlaczego Karcher będzie odpowiedni do czyszczenia skór?

Z dwóch głównych przyczyn: dlatego, że Karcherem takie czyszczenie będzie dokładne i efektywne oraz dlatego, że w ten sposób nie zniszczymy tego materiału. Karcher pozwala nam na szybkie czyszczenie parowe bez użycia jakichkolwiek detergentów. Na jakiej zasadzie działa to urządzenie? Karcher posiada specjalny bojler, wewnątrz którego woda zostaje doprowadzona do wrzenia. Zarówno jej ilość jak i czas potrzebny do jej nagrzania zależy od modelu urządzenia. Następnie wytwarzana jest para wodna pod ciśnieniem, która doskonale radzi sobie nawet z największymi zanieczyszczeniami. Para wodna nagrzewa brud znacznie szybciej niż czyszczoną powierzchnię, dlatego też tak szybko i efektywnie można się go pozbyć.

Bardzo wiele zależy od rodzaju zastosowanej myjki

Nie tylko wielkość zbiornika czy czas nagrzewania się wody, ale też ciśnienie, prędkość strumienia pary oraz jej temperatura. Wszystko to wpływa na komfort użytkowania myjki na przykład podczas takich domowych porządków jak chociażby czyszczenie skór tapicerek meblowych. Na rynku dostępnych co najmniej kilka różnych modeli myjek tego typu od małych parownic ręcznych po ogromne myjki mobilne z dużymi zbiornikami na wodę. Sporo więc zależy od tego co chce się wyczyścić i jak duża jest to powierzchnia. Koszt takiego urządzenia waha się w zależności od modelu od 200 do 1000 zł.

Warto też zauważyć, że czyszczenie parowe ma bardzo wiele zalet, a jedną z nich jest chociażby znaczna oszczędność czasu. Tak jak i w przypadku czyszczenia skór tak i w innych rodzajach tapicerek, a nawet wykładzin czy innych powierzchni, zastosowanie myjki parowej znacznie oszczędza nasz czas, jaki musimy przeznaczyć na sprzątanie, a szacuje się nawet, że można ten czas skrócić o połowę. Jest to też rozwiązanie ekologiczne, które pozwala oszczędzać wodę, gdyż dobrze wiemy ile wody lejemy do zbiornika i mamy nad tym pełną kontrolę. To także bardzo higieniczna metoda, która nie powoduje reakcji alergicznych, podrażnień skóry, a jednocześnie perfekcyjnie dezynfekuje, usuwa kurz i roztocza.

Parownica w dłoń i zabieramy się do sprzątania

Mając w ręce odpowiednie narzędzie, dedykowane do tego typu prac, czyszczenie skóry może okazać się prostym i przyjemnym zadaniem. Myjka doskonale sprawdza się nie tylko na prostej powierzchni, ale też strumień pary pod ciśnieniem świetnie dociera do wszelkich zgięć, wąskich szczelin czy też miejsc trudno dostępnych. Oczywiście, na rynku dostępne są różne modele skóry, wobec tego zanim zaczniemy czyścić duże powierzchnie, bezpośrednio po rozpoczęciu pracy zacznijmy od niewielkiego, próbnego skrawka skóry, na którym wypróbujemy działanie myjki. Najlepiej przeprowadzić taką próbę czyszczenia wcześniej i poczekać, aż wilgotna skóra przeschnie, aby sprawdzić na przykład to, czy kolory nie straciły na intensywności.

Skóra jest materiałem, który w procesie produkcji zostaje fabrycznie zabezpieczony, a jednak tak niesprzyjające warunki jak intensywne użytkowanie, ekspozycja na słońce, suche powietrze czy też temperatura sprawiają, że z czasem się ona brudzi i niszczy. Dzięki regularnemu usuwaniu z niej nagromadzonego tłuszczu można znacząco przedłużyć jej żywotność. Za pewne bardzo dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, jak piękna jest skóra w jasnym, na przykład kremowym wybarwieniu. A jednak mamy świadomość, jak mocne zabrudzenia mogą się na takiej skórze pojawić w dość krótkim czasie. Oczywiście, nie oznacza to, że od razu mamy z takiego zakupu rezygnować.

Po prostu trzeba mieć świadomość tego, że taka skóra wymaga naszej troski i efektywnego, systematycznego czyszczenia takimi urządzeniami jak na przykład Karcher, aby mogła zawsze doskonale się prezentować. Jeśli znajdziemy swój sposób na jej odświeżanie i zadbanie o jej wygląd - z pewnością będzie mogła cieszyć nasze oko przez lata, zawsze będzie czysta i zadbania, nie będzie się kleić ani wręcz przeciwnie - kruszyć. Taka tapicerka meblowa czy też samochodowa bez wątpienia może być ozdobą samą w sobie.

Wsparcia merytorycznego przy powstaniu artykułu użyczyła firma Mr Karcher, oferująca profesjonalne czyszczenie skór - https://mrkarcher-poznan.pl/czyszczenie-renowacja-skory/


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

leki na alergię

Wersja do druku