Historia jasno pokazuje, że styl patchworkowy w aranżacji wnętrz powstał z konieczności. Dziś jednak wybieramy ten styl dlatego, że chcemy, a nie, że musimy. Zobacz, jak zaaranżować dom w tylu patchworkowym.

Dziś niemal wszyscy są świadomi tego, że Wielki Kryzys w Anglii zmusił mieszkańców zjednoczonego królestwa do szukania oszczędności wszędzie, gdzie się tylko da. W tych trudnych dla wielu czasach zrodził się jakże popularny dziś patchwork. Wówczas styl patchworkowy w aranżacji wnętrz nikogo nie dziwił, bowiem kobiety musiały szyć narzuty, pościele, firany i koce z resztek materiałów. Szybko zauważono, że te niecodzienne dodatki mają wnętrzarski potencjał i z biegiem czasu styl ten zyskał niebywałą popularność w wielu zakątkach świata. Dziś patchwork w aranżacji wnętrz cieszy się niesłabnącą popularnością, a na rynku można znaleźć nie tylko dodatki i akcesoria w patchworkowym stylu, lecz również patchworkowe meble tapicerowane.

Jak powinno się zaaranżować patchworkowe wnętrza?

Warto zauważyć, że – wbrew pozorom - patchworkowe wnętrza nie są dziełem przypadku, a ich aranżacja wymaga odrobiny sprytu, pomysłowości i niemałego wyczucia smaku. Ponadto, w tej oryginalnej aranżacji wnętrz to nie podłoga i nie ściany grają pierwsze skrzypce, bowiem najważniejsze okazują się meble i wszelkiego rodzaju wzorzyste dodatki, a reszta stanowi nierzucające się w oczy tło dla zmyślnej aranżacji.

Styl patchworkowy przede wszystkim stawia nacisk na wszelkiego rodzaju tkaniny, dlatego w tej niecodziennej aranżacji wnętrz warto zdecydować się na wzorzyste poduszki, patchworkowe koce, oryginalne zasłony, a także kolorowe meble tapicerowane, takie jak na przykład wzorzyste krzesła i designerskie fotele znajdujące się pod adresem https://vokato.com/78-krzesla-fotele. Ściany i podłogi powinny pozostać dość neutralne, w przeciwnym razie zamiast oryginalnego wnętrza, otrzymamy jeden wielki nieład.

Patchwork w aranżacji wnętrz – jak nie przesadzić?

Meble tapicerowane w patchworkowym stylu, a także patchworkowe dodatki są naprawdę piękne i z pewnością zachwycają niejednego miłośnika mnogości wzorów i kolorów. Niestety z łatwością można się domyślić, że wystarczy jeden niewłaściwy ruch, jeden dodatek za dużo, a klimatyczne wnętrze zamienia się w zabałaganiony pokój. Właśnie z tego względu najlepszym rozwiązaniem okazuje się wprowadzenie zmian po kolei, małymi kroczkami. Nie od razu trzeba wyrzucać dotychczasowe meble i dodatki, bezpieczniej jest robić to stopniowo. Na początek warto zdecydować się na kolorowe poduszki i koce. Po pewnym czasie można wybrać designerskie fotele i kolorowe krzesła. Kiedy wciąż będzie nam mało, można pójść o krok dalej, decydując się wzorzyste dywany, oryginalne zasłony i inne dodatki w stylu patchwork. Działając stopniowo, zwiększymy prawdopodobieństwo, że powstała aranżacja nie przytłoczy wnętrza i jednocześnie pozostanie zgodna z naszymi pierwotnymi oczekiwaniami.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Foto album
Meble do gabinetu

Wersja do druku