Jeśli Twoim problemem są kruche, łamliwe paznokcie, prawdopodobnie brakuje Ci witamin i minerałów. Odżywki, ukrywanie paznokci pod manicure hybrydowym, niewiele dadzą, jeśli Twoja dieta nie jest zbilansowana. Pomocne z pewnością będą tabletki na paznokcie, które skutecznie uzupełnią niedobory, odżywiając paznokcie od środka.

Czy tabletki na paznokcie działają?

Istnieje wiele preparatów na kruche, łamliwe, rozdwajające się paznokcie, jednak nie wszystkie mogą poszczycić się potwierdzonym działaniem. Tabletki na paznokcie przynoszą oczekiwane rezultaty, jednak potrzeba czasu. Pełna kuracja powinna trwać minimum miesiąc, by uzupełnić niedobory. Istotna jest także regularność. Postaw na jeden suplement, który będzie bogaty w składniki aktywne zamiast kilka preparatów, które nie przyniosą oczekiwanych rezultatów.

Co powinny zawierać tabletki na paznokcie?

W składzie tabletek na paznokcie powinna znaleźć się przede wszystkim biotyna. To heterocykliczny organiczny związek chemiczny należący do grupy witamin rozpuszczalnych w wodzie. Biotyna (inaczej witamina H lub witamina B7) pełni istotną rolę w organizmie, wspomagając tarczycę, uczestnicząc w procesie tworzenia glukozy, odpowiadając za właściwą krzepliwość krwi, ale przede wszystkim, odpowiada za właściwe funkcjonowanie skóry i włosów.

Objawami niedoboru biotyny są problemy z wypadaniem włosów, słaba kondycja paznokci, rozmaite problemy skórne. Bogate w biotynę są orzechy włoskie, sardynki czy brązowy ryż, jednak możliwe jest uzupełnienie jej niedoboru produktami z biotyną, np. Look Up, który zawiera 1000,00 mcg biotyny w dwóch kapsułkach.

Pozytywnie na wygląd paznokci wpływa także ekstrakt ze skrzypu polnego, który intensywnie je wzmacnia. Siarka organiczna w składzie tabletek na paznokcie pozwala na ich odbudowę, a ekstrakt z pokrzywy zwyczajnej wyraźnie poprawia ich wygląd. Korzystne dla paznokci są również cynk i witamina E.

Warto pamiętać, że paznokcie odpowiadają za pierwsze wrażenie, dlatego ważne jest, by były zadbane. Nie bez powodu pojawiają się nowe trendy w stylizacji paznokci, a kobiety decydują się na kosztowny manicure. Paznokcie są dziś tak samo ważne, jak włosy, ubranie, a nailart to prawdziwa sztuka. Należy jednak podkreślić, że nawet najbardziej efektowny manicure nie będzie dobrze wyglądać, jeśli płytka paznokci będzie zniszczona. Co więcej, będzie on nietrwały, a pieniądze mogą okazać się wyrzucone w błoto. To dlatego należy wesprzeć paznokcie od środka, stosując suplementy.

www.Grinday.com


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii mają kruche ciastka z czekoladą
paznokcie ?elowe

Wersja do druku