Obrączki to niezbędny element podczas ceremonii ślubu. Ta piękna i tak dużo znacząca biżuteria jest symbolem miłości i wierności. Dlatego podczas organizacji najważniejszego dnia w życiu przyszła Para Młoda zastanawia się jakie obrączki wybrać aby były wyjątkowe.

Klasyczny czy niestandardowy model? Jednokolorowe czy może dwukolorowe? I najważniejsze żółte złoto czy białe? Wybór jest trudny, dlatego w pozostałej części artykułu “Obrączki z białego czy żółtego złota? Wybierz swój model” postanowiliśmy przedstawić obydwa modele.

Obrączki ślubne

Wybór kształtu, wzoru, grubości oraz wielu innych kwestii nie jest łatwy ale najtrudniejszy okazuje się wybór materiału, z którego zostaną wykonane obrączki. Materiał powinien być w pierwszej kolejności dostosowany do gustów i upodobań Pary Młodej. Zaraz za tym powinna iść trwałość, wygląd oraz oczywiście cena. Pamiętajmy, że obrączki ślubne są symbolem miłości na lata, dlatego tak ważne jest aby podobały się nowożeńcom, gdyż będą je nosili każdego dnia z dumą i zadowoleniem.

Obrączki z białego złota

Jeśli przyszłej Parze Młodej podobają się obrączki z białego złota to warto przemyśleć zakup właśnie tych modeli. W zależności od wzoru kosztują nieznacznie drożej lub taniej od tych wykonanych z żółtego złota, a przy tym prezentują się równie pięknie. Nie wszystkim jednak może odpowiadać fakt tego, że wyglądem zbliżone są do srebra choć są zdecydowanie bardziej odporne i trwałe.

Obrączki z żółtego złota

Obrączki z żółtego złota są zdecydowanie najczęściej wybieranym kruszcem, który nie tylko świetnie wygląda na dłoni ale także jest trwały i dobrze się nosi. Przez wiele lat również zachowuje swój blask. Złoto to materiał posiadający wiele zalet. Jedną z nich jest to, że po latach się nie odkształca natomiast jest bardzo podatnym materiałem do przeróbek takich jak zmniejszenie lub zwiększenie. Jeśli będziecie mieć jakiekolwiek wątpliwości to bez wahania skorzystajcie z porady specjalisty znajdującego się za ladą salonu jubilerskiego. Z całą pewnością was nie zawiedzie, a na pewno doradzi odpowiedni model.

Jeśli zależy wam na trwałości obrączek przez długie lata to wybierzcie te o jak najwyższej próbie. Wielbicielom nowoczesnych obrączek z białego złota polecamy modele jedno lub dwukolorowe, które pięknie wyglądają na dłoni. Natomiast pary, które marzą o klasycznym wzorze w dodatku ze złota żółtego proponujemy obrączki ozdobione delikatnymi kamieniami. Jedno jest pewne, prawdziwa miłość przetrwa lata niezależnie od materiału, z którego wykonane zostały obrączki.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Obrączki

Wersja do druku