Oświetlenie ze szkła i metalu, choć niezwykle urokliwe to jednak nie jest w stanie stworzyć przytulnego i ciepłego klimatu we wnętrzu jak jest to zauważalne w przypadku materiałowego abażuru. Emitujące ciepłe, lekko zgaszone światło kreuje atmosferę ukojenia i spokoju, pozwalającego odpocząć od zgiełku dnia codziennego. Wszystko to sprawia, że lampy z klasycznymi kloszami na nowo wracają do łask, ciesząc wielu zadowolonych klientów.


Do klasycznych i nowoczesnych aranżacji

Materiałowe abażury można zauważyć nie tylko w klasycznych lampach o rzeźbionej podstawie, ale również w nowoczesnych modelach o minimalistycznym designie. Trzeba przyznać, że połączenie szklanej lub metalowej podstawy z tekstylnym kloszem świetnie odnajduje się w modernistycznych przestrzeniach, ocieplając przestrzeń i wprowadzając do niej powiew przytulnego ciepła. Nie ma znaczenia, czy preferujemy klasyczny czy współczesny styl. Na rynku znajdziemy wiele różnorodnych modeli, które w imponujący sposób dopełnią wystrój wnętrza. W tradycyjnych aranżacjach, uzupełnione o drewniane meble i majestatycznie wiszące zasłony, podkreślą stylowy i elegancki charakter przestrzeni. Z kolei w aranżacjach nowoczesnych, lampa z abażurem na ceramicznej podstawie, umiejscowiona na lakierowanej komodzie, nie do poznania odmieni postrzeganie wnętrza.

Co w trawie piszczy, czyli o dostępnych propozycjach

Producenci starają się, aby w jak największym zakresie sprostać oczekiwaniom klientów, stąd też oferują szereg różnorodnych lamp, które z łatwością można dopasować do każdej aranżacji domowej przestrzeni. Abażury występujące w niezliczonej ilości wzorów, kolorów i kształtów komponują się z niemal każdym wystrojem, pozwalając właścicielowi popuścić wodze fantazji. Co więcej, w przypadku wyboru klasycznej podstawy lampy, możliwa okazuje się jej modyfikacja poprzez zmianę istniejącego klosza. W rezultacie, szybkim, tanim i efektownym sposobem można odświeżyć aranżację, bez konieczności przeprowadzania żmudnych remontów.

Abażury – dlaczego warto je mieć?

Rodzić się może pytanie, co przemawia na korzyść wyboru lampy z tekstylnym kloszem? Otóż, powodów jest wiele. Na pierwszy plan należy podkreślić klimat, jaki emituje ten rodzaj oświetlenia. Subtelnie i delikatnie przeciskające się przez włókna materiałowe światło kreuje atmosferę intymności i kameralności - nie rażąc w oczy i nie męcząc wzroku. Polecane do pomieszczeń zaprojektowanych do odpoczynku i relaksu. Im ciemniejszy i grubszy będzie materiał, tym mniej światła przepuści, emitując bardziej nastrojową atmosferę.

Niepozorny dodatek, który kreuje przestrzeń

Okrągłe, kwadratowe, prostokątne czy owalne. Przeznaczone do lamp podłogowych, stojących, a nawet kinkietów. Gładkie i plisowane. Współczesny wybór abażurów jest nadzwyczaj imponujący. W poszukiwaniu idealnego produktu warto zajrzeć na stronę https://www.bbhomeonline.pl/pol_m_Produkty_Abazury-162.html gdzie bogactwo form i kształtów miesza się z różnorodnością kolorów.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Czemu sk?ra si? starzeje

Wersja do druku