Starzenie się skóry to nieodwracalny proces zachodzący u każdej kobiety i każdego mężczyzny. Uwarunkowania genetyczne, pochodzenie, rodzaj cery, tryb życia, dieta i wiele innych czynników wpływają na to czy nasza skóra starzeje się szybciej, czy wolniej. Jak widać, są takie aspekty, na które nie mamy wpływu jak uwarunkowania genetyczne czy typ cery, ale są również takie czynniki, które bezpośrednio zależą od nas samych i starań, jakie podejmujemy, aby wydłużyć młody i piękny wygląd skóry. Dowiedz się, co wpływa na starzenie się skóry i jakie kosmetyki mogą pomóc w pielęgnacji przeciwstarzeniowej.

Czynniki wpływające na starzenie się skóry

Dbanie o skórę to szereg zależnych od siebie działań. Nie tylko tych oczywistych, czyli właściwej i systematycznej pielęgnacji dobrej jakości kosmetykami, ale również prowadzenie odpowiedniego trybu życia. Na wygląd skóry duży wpływ ma odpowiednie nawodnienie oraz właściwa dieta bogata w witaminy i minerały. Skóra często jest odzwierciedleniem błędów żywieniowych, które przejawiają się krostkami, niezdrowym kolorem cery, podkrążonymi oczami czy suchą skórą. Prawidłowe żywienie wpływa na piękno skóry, włosów i paznokci lepiej niż jakiekolwiek suplementy. Oprócz diety ważna jest aktywność. W dzisiejszych czasach siedzący tryb pracy w wielu przypadkach nie ułatwia zadbania chociaż o minimalną ilość dziennego ruchu. Pamiętaj, aby monitorować swoją aktywność i znajdź czas na ulubiony sport, ćwiczenia czy spacer. Brak aktywności może powodować cellulit, zwiotczenie skóry i wiele innych zmian w naszym ciele, które będą wpływać na nieatrakcyjny wygląd skóry i przyspieszać proces starzenia.
Sprawdź również: Jak dbać o cerę dojrzałą i opóźnić starzenie się skóry?

Kremy z filtrem – tajemnica pięknej i młodej skóry

Coraz częściej słyszy się o tym, że zabezpieczanie skóry kremami z filtrem ochronnym UV powinno wdrożyć się już od pierwszych dni życia i stosować nieprzerwanie w każdym sezonie. Wciąż jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z istoty wpływu szkodliwych promieni słonecznych na stan i zdrowie skóry, a filtry ochronne stosują jedynie latem. To duży błąd, ponieważ na promieniowanie UVA narażeni jesteśmy przez cały rok. Zarówno promieniowanie UVA jak UVB jest szkodliwe dla skóry i znacznie przyspiesza jej starzenie oraz wpływa na nieestetyczny wygląd, powodując przebarwienia lub w drastycznych przypadkach oparzenia. Kremy z filtrem SPF dobranym odpowiednio do rodzaju cery skutecznie ochronią skórę i pozwolą cieszyć się słońcem bez obaw o negatywny wpływ promieni słonecznych na młody wygląd skóry.
Nie możesz zapobiec niektórym powodom starzenia się skóry, ale dbając o te, na które masz wpływ, zapewnisz właściwe warunki swojemu organizmowi, aby odwdzięczył się Tobie atrakcyjnym, zdrowym i młodym wyglądem.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku