Tik tak, tik tak… Znajomy dźwięk, prawda? Coś jak poranny śpiew ptaków, czy szum fal nad morzem. Porządny zegarek jest gadżetem, który nigdy nie wyjdzie z mody. Wygodny czasomierz, stylowy dodatek… a może element łączący pewną społeczność? O ile dwa pierwsze określenia, odnoszą się stricte do zwykłych zegarków, to ten trzeci możemy już utożsamić z modelami drewnianymi.

Absolutnie oryginalny

Drewniany zegarek to produkt unikatowy, wykonany z naturalnego drewna. Z uwagi na specyfikę tego tworzywa, a mianowicie całkowitą dowolność w rozmieszczeniu słojów w drzewie, każdy model różni się od poprzedniego. Dzięki temu otrzymujemy całkowicie inny od wszystkich, oryginalny zegarek, który urzeka swą prostotą. W tym przypadku istotny jest nie tylko materiał, z którego model jest wykonany, ale również sposób.

Drewniane zegarki Rezzwood są wykonywane ręcznie przez polskich rzemieślników. Każdy model to wielogodzinna praca człowieka, a nie jak w innych przypadkach - maszyny. Niezmierzona cierpliwość, ogromna precyzja, dokładność i mnóstwo serca – dokładnie to wszystko wiąże się z produkcją jednego drewnianego zegarka. Czy może być coś bardziej poruszającego, wyjątkowego i oryginalnego?

Naturalnie modny

Zegarki z drewna są obecnie bardzo modne. Kochają je zarówno pasjonaci naturalnych rozwiązań, jak i zwykli ludzie, którzy doceniają niebanalne dodatki. To, co jest jednak niezwykle istotne w kwestii drewnianych zegarków, to poczucie jedności. Drewno to bardzo specyficzne tworzywo, które ma głęboką symbolikę, dlatego budzi tak wiele dobrych emocji. Daje to poczucie więzi i jedności z naturą. Dzięki temu człowiek ma szansę zbliżyć się choćby symbolicznie do tych pierwotnych rozwiązań, które oferuje mu środowisko.

Magia mechanizmu kwarcowego

Mechanizm kwarcowy to obecnie najpopularniejszy model, ze względu na fakt, że nie jest on absorbujący. W mechanizmie tych zegarków wykorzystywany jest drgający kryształ kwarcu, który zasila bateria. W dalszym etapie, drgania te są zliczane przez układy cyfrowe, które ostatecznie pokazują aktualny czas na tarczy lub wyświetlaczu. Ze względu na rezonator kwarcowy, który ustala sygnał o precyzyjnie ustalonej częstotliwości, zegarki kwarcowe cieszą się najlepszą dokładnością w kwestii pomiaru czasu.

Drewniany zegarek to klasa sama w sobie. Idealny na niemal każdą okazję, podkreśli stylowy charakter osoby, która go nosi. Naturalne rozwiązania przynoszą Ci spokój ducha? Sięgnij po zegarek od marki Rezzwood i już zawsze miej przy sobie cząstkę natury!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku