Każdy sezon urlopowy rozpoczyna się dyskusją, gdzie spędzamy urlop, a kilka dni przed wyjazdem zastanawiamy się, w co i jak tak naprawdę się spakujemy. W momencie, kiedy na bok odkładane są plecaki szkolne, dbające o to, by nasze dziecko bezpiecznie nosiło wszystkie niezbędne rzeczy do szkoły, do gry wchodzą różnego rodzaju mniejsze lub większe torby. I choć przy zakupie najczęściej zwracamy uwagę na designerski wygląd walizki, to przecież najważniejsze jest to, by zapewniała ona bezpieczeństwo przewożonym przez nas rzeczom. I dlatego wszelkiego rodzaju blokady, zabezpieczenie narożników czy też wykonanie z nieprzemakających materiałów powinny być dla nas priorytetem. A kolory niech przyciągają uwagę i podkreślają styl.


Samolotem czy autem?

Jednym z popularniejszych gadżetów, jakie spotkamy na dworcach czy też terminalach lotniczych oraz z najdziemy w bagażnikach samochodowych, są walizki podróżne na kółkach. Dzięki ciekawej konstrukcji pozwalają szybko i bez obciążania pleców przemieszczać się pomiędzy kolejnymi środkami komunikacji lub do hotelu. Dobrze wykonana walizka będzie nam służyć kilka sezonów i doskonale sprawdzi się w czasie mniejszych lub większych wypraw czy to solo, czy też całą rodziną, bo rozmiarów i typów jest naprawdę sporo. Niezwykłą popularnością cieszą się torby plastikowe we wszystkich kolorach tęczy oraz z modnym wykończeniem. Takie modele chronią zawartość przed uszkodzeniem oraz zalaniem, ale z drugiej strony są cięższe oraz mogą być mniej „ustawne” na przykład w bagażniku samochodu.

Modne rozwiązania

Na rynku znajdziemy również miękkie torby podróżne na kółkach. To opcja dla osób lubiących mobilność i wygodę. W takiej walizce z materiału zmieści się więcej i jest ona bardziej elastyczna, co sprawdza się na przykład przy wyjeździe na wakacje samochodem. Warto wybierać jednak takie modele, które są uszyte w wysoko jakościowych materiałów, ponieważ tylko pojemna i lekka walizka pozwala nam podróżować bez stresu.

W wyborze odpowiedniej walizki warto wziąć pod uwagę różnego rodzaju ułatwienia i zabezpieczenia, które chronią zawartość torby oraz ułatwiają przemieszczanie się. Sprawdzają się na przykład szyfrowe zamki, do których kluczyk mają tylko służby celne i nikt niepowołany nie dostanie się do naszej walizki. Poza tym niemalże standardem są kółka – najlepiej cztery, bo w taki sposób jesteśmy w stanie bez większego wysiłku poruszać się nawet z ciężkim bagażem.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Wakacje nad jeziorem

Wersja do druku