Meble to jeden z decydujących czynników, mających wpływ na wygląd całego wnętrza. Odpowiednio dobrana kompozycja tych elementów może nadać pomieszczeniu niezwykłego charakteru, a także wysokiej funkcjonalności. Wbrew pozorom skompletowanie mebli, które będą idealnie pasować do danego pokoju lub salonu nie jest takie proste, dlatego też stworzyliśmy ten pomocny artykuł, z którego dowiesz się jakie trendy meblowe w 2018 roku będą królowały w domach.

Jak każdy rok, tak samo i obecny przyniósł ze sobą nowe wytyczne jeśli chodzi o aranżacje wnętrz mieszkalnych. Obecnie na salonach królują jasne i ciepłe barwy inspirowane naturą. Lecz żeby zaaranżować pomieszczenie w całości, ważny jest jeszcze jeden czynnik. Oprócz koloru ścian, przy tworzeniu charakteru wnętrza ważne są także kolory mebli. Jeśli i Ty chciałbyś stworzyć własną niepowtarzalną kompozycję, przeczytaj nasz artykuł i poznaj najmodniejsze elementy aranżacji w 2018 roku.

Kolorowe kompozycje meblowe

Współczesne meble to już nie tylko zwyczajne drewniane konstrukcje na ubrania i inne przedmioty. Obecnie są to wyrafinowane elementy aranżacji, które powinny być zarówno eleganckie, jak i funkcjonalne. Z racji tego, iż w obecnym roku panują intensywne odcienie barw, warto pobawić się takimi kolorami podczas aranżacji swojego pomieszczenia. Szczególną uwagę warto zwrócić na czerwony i fioletowy. Można je wykorzystać w postaci dodatków, jednakże lepszy efekt osiągnie się stosując je jako motywy przewodnie - obie te barwy mogą stać się ciekawym wyróżnikiem aranżacji. W nadchodzącym sezonie warto więc sięgnąć na przykład po fioletowe sofy lub czerwone fotele. Takie kolorowe kompozycje meblowe z pewnością przyciągną uwagę Twoich gości.

Geometryczne motywy

Regularne wzory, motywy pasów, linii lub innych prostych figur płynnie przeszły z trendów 2017 roku do obecnego. Należy jednak pamiętać o umiarze i nie stosować w jednym pomieszczeniu zbyt dużej ilości geometrycznych kształtów. Już nawet małe akcenty mogą znacząco upiększyć wnętrze. Przykładowo, mebel w postaci niewielkiej jasnej komody świetnie sprawdzi się na wyrazistym tle

Podsumowując, rok 2018 należy do żywych kolorów. Dzięki zastosowaniu wyraźnych kompozycji barw i odcieni, pomieszczenia nabierają nieszablonowego stylu i charakteru. Jeśli więc chcesz, aby Twój pokój, salon lub jadalnia pozbyły się szarej monotonii, dokonaj metamorfozy zgodnie z wyżej wymienionymi wskazówkami. Dzięki temu będziesz mieć gwarancję, że Twoje wnętrze jest modne i stylowe.

 

Artykuł inspirowany modnymi produktami firmy marketmeblowy.pl
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Meble drewniane

Wersja do druku