Jacuzzi to wynalazek stosunkowo młody, a nazwa wzięła się od nazwiska włoskiego twórcy, który w latach 70. XX wieku opatentował wymyślone przez  siebie urządzenie. Jacuzzi to system kąpieli połączonej z hydromasażem o różnym stopniu intensywności. Bąbelki pod ciśnieniem uciskają bolące miejsce i stawy, rozmasowują kręgosłup i ścięgna. Jacuzzi leczy napięcie mięśni, łagodzi bóle głowy, niweluje bezsenność. A także dostarcza miłych chwil relaksu i wypoczynku w gorącej wodzie z bąbelkami.

Własne jacuzzi w ogrodzie

Posiadanie własne jacuzzi to marzenie wielu osób, a jeszcze ustawienie go w ogrodzie pod chmurką i korzystanie podczas długich letnich nocy wydaje się niedościgłym marzeniem. Tymczasem własne jacuzzi ogrodowe, czyli wanna spa z hydromasażem naprawdę jest w zasięgu możliwości i to w całkowicie przyjaznych kosztach. 

Jak wybrać najlepsze jacuzzi ogrodowe?

Jacuzzi ogrodowe i wanny spa różnią się przede wszystkim kształtem, są: okrągłe, prostokątne, kwadratowe oraz owalne. Wykonuje się je z akrylu powleczonego włóknem szklanym, poliestrem lub pianką poliuretanową. Tego rodzaju jacuzzi raz ustawione w ogrodzie muszą tam pozostać. Bardziej mobilne są jacuzzi dmuchane, które można ustawiać w dowolnym miejscu i co roku zmieniać im lokalizację. 

 Z akrylowych wanien z hydromasażem można korzystać cały rok, instalacja doprowadzająca ciepłą wodę umożliwia ich eksploatację właściwie bez ograniczeń. Jacuzzi ogrodowe montuje się najczęściej w wersji wolnostojącej, można też przytulić je do ściany. Świetnie sprawdzą się na dużym i zadaszonym tarasie. Jacuzzi najczęściej umieszcza się w praktycznej obudowie lub wpuszcza w skonstruowany specjalnie dla niego podest. Można też wbudować go w podłoże, dzięki temu łatwiej jest do niego wchodzić a dostęp jest z każdej strony i nie wymaga dodatkowych stopni. 

23685_tn_1920x720_palermocity.jpg

Jak wybrać jacuzzi ogrodowe?

Kupując ogrodowe jacuzzi warto pamiętać o jego zadaszeniu. Potrzeba tego elementu wychodzi zawsze w praktyce. Nawet, gdy wanna spa stoi na zadaszonym tarasie zawsze w wodzie pojawią się liście, kwiaty a nawet owady. Aby uniknąć wiecznego oczyszczania i przelewania wody warto zdecydować się na wariant jacuzzi z zamknięciem i po każdej kąpieli przykrywać nim wodę. A i tak trudno uniknąć sprzątania. 

Wanna spa z hydromasażem - rodzaje masażu

Wersja ogrodowa jacuzzi zawiera tyle samo możliwości masażu jak jacuzzi domowe. Dostępny jest pełen hydromasaż, czyli dysze wytwarzające bąbelki umieszczone są w dnie wanny, po bokach oraz z tyłu i razem oddziałują na całe ciało. Dysze mogą też być umieszczony wyłącznie w dnie wanny i wówczas ciało jest masowane tzw. masażem perełkowym, za pomocą powietrza. Można też połączyć obie wersje. 

Sama technika hydromasażu również jest zróżnicowana. Może to być masaż falujący, gdzie dysze tworzą w wodzie ruch sinusoidalny, może to być masaż pulsacyjny, gdy woda i powietrze wprowadzone są w ruch pulsacyjnie. Inna z technik to masaż szampański składający się z niezliczonej ilości bąbelków powietrza czy masaż kaskadowy, gdy woda wypływa silnym strumieniem w okolicach karku i odwrotnie gdy woda masuje punktowo wybrane miejsca ciała. 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku