Biżuteria personalizowana

Każdy człowiek jest niepowtarzalny. W dzisiejszych czasach przychodzi nam z pomocą technologia oraz różne wynalazki, abyśmy mogli poczuć atmosferę, która pasuje tylko nam samym. Przedmioty osobiste, jak komputer i telefon, posiadają ustawione według naszych potrzeb preferencje, możemy kupić także drobne przedmioty, jak kubek czy breloczek z naszym własnym zdjęciem, imieniem czy ulubioną sentencją. Przykłady można mnożyć.

Aby sprostać dzisiejszym wymaganiom klientów, dostępna jest także biżuteria personalizowana. Spełnia ona potrzebę niepowtarzalności i indywidualności każdej osoby. Personalizacja może być dokonana na kilka sposobów, stosowanych według uznania razem lub pojedynczo.

Najstarszym, najbardziej rozpowszechnionym sposobem personalizacji biżuterii jest grawerowanie metalowych elementów. Biżuteria srebrna poddaje się łatwo grawerowaniu, tutaj świetnym przykładem może być biżuteria celebrytek.

Biżuteria ręcznie robiona, a szczególnie biżuteria z koralikami, daje się łatwo spersonalizować poprzez wybranie rodzaju zawieszki, dobranie koloru, rozmiaru, czy też rodzaju zapięcia oraz np. złocenia.

Biżuteria ręcznie robiona

Inną formą personalizacji jest opakowanie ozdoby. Szczególnie ważny element, jeśli zakupiona biżuteria jest przeznaczona na prezent. Do upominku możemy dobrać odpowiednie barwy, obrazy i słowa. Szczególnie ważny będzie kolor naszego opakowania oraz tło, na którym umieszczona zostanie biżuteria. Dostępne są różne tła, w zależności od okazji, z powodu której darujemy komuś prezent. Do tła możemy dołączyć krótką sentencję, wyrażającą nasze uczucia, emocje czy też myśli; pomagającą przekazać nam to, czego sami nie potrafimy powiedzieć lub też, kiedy chcemy, by słowa nasze pozostały na zawsze z osobą obdarowaną.

Personalizacja to także odpowiedni dobór tworzywa lub też tworzyw, z jakich zrobiona jest nasza biżuteria. W naszym wyborze możemy kierować się indywidualnymi upodobaniami do koloru, bądź też np. rodzaju użytych minerałów w przypadku biżuterii z kamieni. Jeśli wybieramy kolor, niezwykle ważny jest także metal użyty do produkcji ozdoby. Biżuteria srebrna może być także dostępna w wersji pozłacanej – warto to sprawdzić przy zakupie: czy istnieje możliwość wyboru złocenia.

Jaką biżuterię srebrną wybrać?

W przypadku biżuterii posiadającej srebrne zawieszki, zazwyczaj możemy wybrać rodzaj i kształt zawieszki. Są one dostępne w szerokiej gamie symboli. Kiedy zawieszka umieszczona jest na sznurku, dobrać zazwyczaj można kolor oraz rodzaj samego sznurka, być może też odpowiednie węzły i sploty – warto zapytać o takie szczegóły przy zakupie. Jeśli zaś chodzi o rodzaj ręcznie robionej biżuterii, jaką jest biżuteria z koralikami, oprócz wymienionych wyżej opcji, personalizacja może dotyczyć również kształtu samych koralików oraz materiału z jakiego zostały wykonane. Może to być np. szkło, plastik, kamienie półszlachetne, a nawet szlachetne. Mogą być to również materiały pochodzenia wulkanicznego, organicznego bądź inne znane minerały, oprócz wymienionych wyżej kamieni. Biżuteria srebrna ręcznie robiona jest odpowiedzią na zapotrzebowanie, związane z chęcią posiadania czegoś, co należy tylko do jednego człowieka i wyraża jego indywidualność.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku