Poszukujesz firmy ochroniarskiej, która zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa twojego mienia? Wbrew pozorom nie jest to wcale łatwe zadanie. Choć na rynku firm zdecydowanie nie brakuje, to jednak znalezienie takiej, która zapewni odpowiedni poziom bezpieczeństwa w wymagających tego sytuacjach, wcale nie jest łatwe. Z tego artykułu dowiesz się, czym charakteryzować się powinna dobra firma ochroniarska.

 Doświadczenie

 

Swego czasu firmy ochroniarskie na polskim rynku powstawały niczym przysłowiowe grzyby po deszczu. Tak ogromna podaż tego rodzaju usług widoczna była szczególnie w latach 90., czasie rodzącej się demokracji. Warto jednak wiedzieć, że wiele firm ochroniarskich zdecydowanie nie przetrwało próby czasu. Dlaczego o tym piszemy? Cóż, wybierając agencję ochroniarską warto sprawdzić... jej rynkowy staż. Jeżeli firma, której ofertę właśnie analizujesz, powstała 2-3 lata temu, to istnieje spore ryzyko, że nie zapewni ci dostatecznie dobrego poziomu ochrony. Warto zatem postawić na oferty od firm ochroniarskich, które istnieją od dłuższego czasu . Przykładowo, lider branży, czyli warszawski Konsalnet, istnieje od 1994 roku, a więc już ponad 20 lat. Sam fakt, że firma przetrwała tyle lat wśród takiej konkurencji, dobrze świadczy o jej ofercie.

 Zakres usług

 

Mogłoby się wydawać, że zakres usług, jakie zaoferować może firma ochroniarska, jest raczej stały i trudno tu o jakiekolwiek odstępstwa od normy. Jak jednak pokazuje praktyka, są firmy, które pomimo pozornie podobnego programu ochrony mienia rezygnują z istotnych dla klienta elementów lub wprowadzają niekoniecznie korzystne dla niego zapisy. Zatem – wybierasz firmę ochroniarską? Koniecznie przeczytaj zapisy umowy i upewnij się, czy dana oferta rzeczywiście w pełni odpowiada twoim potrzebom.

 Opinie innych

 

Opiniom w Internecie nie powinno się zbytnio wierzyć, ale… z drugiej strony, Polacy mają w sobie taką cechę, że jeżeli coś im się nie podoba, to bez ogródek opisują to w sieci. Zatem, przeglądając opinie na temat firm ochroniarskich online, możesz rzeczywiście trafić na niekoniecznie pozytywne wypowiedzi. Jeżeli jest to tylko kilka niekonkretnych opinii, raczej nie warto temu wierzyć. Jeśli jednak trafisz na wypowiedzi, które w szczegółach opisują jakiś problem (np. niedostatecznie dobre wykonanie usługi ochrony), nie powinieneś decydować się na usługi takiej agencji.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii mają grzyby smażone
Talerz zupy grzybowej kcal

Wersja do druku